WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Ostatni dzwonek dla juniorów! Dorosłość zbliża się do nich wielkimi krokami

Wszyscy wiemy z jak dużymi kłopotami na rynku transferowym zmagają się dwudziestodwulatkowie. Prezesi zwracają uwagę tylko na najlepszych z tego grona. Zawodnicy kończący wiek juniora, muszą się spiąć, by po 2019 roku móc kontynuować kariery.
Przemysław Półgęsek
Przemysław Półgęsek

Czeka ich trudny rok

Ostatni rok startów w kategorii młodzieżowej można porównać do swoistego castingu. Rynek transferowy jest przesycony i niemal co roku wielu młodzieżowców jest zmuszonych kończyć swą żużlową przygodę. Szansę na kontynuację kariery mają jedynie ci, którzy już wcześniej udowodnili, że nie odstają poziomem od swych starszych kolegów po fachu. Niestety, to właśnie w wieku 22 lat kończyły lub znacznie spowalniały się kariery żużlowców. Życzmy bohaterom tego tekstu, by podzielili niedługo los Bartosza Zmarzlika czy Macieja Janowskiego, którzy przeszli przez wiekowy próg bardzo płynnie, a nie braci Pulczyńskich, bądź Damiana Dróżdża. By tak się stało, muszą oni pokazać się z jak najlepszej strony w najbliższym sezonie.

Czy granica dwudziestu jeden lat jest optymalna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (11):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • malin1976 0
  Drabik i Smektała już dziś zarabiają miliony a to w elidze podstawa do czegokolwiek więc sobie spokojnie poradzą . Gruchalski i Rolnicki pierwsza liga jeśli pojadą dobry sezon teraz aby sprzętowo nie odstawać od rywali a reszta koniec kariery .
  We wszystkich ligach włącznie z tą niepotrzebną do obsadzenia mamy zaledwie 46 miejsc dla polskich seniorów . Potrzeba świeżego dopływu zawodników jest niewielka ze względu na starty coraz starszych milionerów na motorkach którzy już na starcie mają ogromną przewagę w posiadanym sprzęcie . Wymieniona na początku czwórka w zupełności wystarczy .
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • CW 1
  Oj ten Wawrzyniak ostry zawodnik widzę xd nie chciałbym być na miejscu zuzlowca na którego przez przypadek moze upaść I przygniesc . Potężny Kloc :-)
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • sympatyk żu-żla 1
  Każdy junior przechodzący wiekiem na seniora przechodzi regres formy.Jeden płynniej jak zaznaczono powyżej drugi nie co gorzej a kolejny kończy karierę gdyż nawet nie załapuje się do 2 L. Czym to jest spowodowane,? GKSŻ powinna się zastanowić z klubami trenerami jak z tego impasu wyjść aby nie produkować ilościowo zawodników lecz jakościowo,Kary nakładane na kluby ten problem szkoleniowy nie rozwiążą .Wszyscy wiedzą ze ten sport jest bardzo drogi jazda adeptów na mini torach też jest nie tania .Przeważnie rodzice pokrywają koszta. Mamy głowy w centrali niech myślą jak wybrnąć z tematem szkolenia, aby dobry junior nie był towarem deficytowy,
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (8)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)
Pokaż więcej komentarzy (11)