Żużel. Tak minął tydzień. Oburzony prezes, szczery Gollob i zarastający trawą obiekt w stolicy

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski
WP SportoweFakty / Julia Podlewska / Na zdjęciu: Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski
zdjęcie autora artykułu

"Tak minął tydzień" to zbiór najważniejszych informacji z mijającego tygodnia. Przypominamy, co ciekawego wydarzyło się w ostatnich siedmiu dniach.

Poniedziałek 

Mijający tydzień rozpoczęliśmy od rozmowy z Tobiaszem Musielakiem. Lider Cellfast Wilków Krosno podsumował dla nas swój tegoroczny sezon oraz zdradził nam co nieco na temat atmosfery, jaka panuje w krośnieńskim klubie. Rozmowę z zawodnikiem przeczytasz TUTAJ

- Jedni emocje okazują bardziej, inni mniej i Kuba należy do tej drugiej grupy. Bywa, że czasami się ze sobą nie zgadzamy, ale raczej jest zawodnikiem spokojnym. Zresztą ja mu cały czas tłumaczę, że w tym sporcie trzeba mieć bardzo dużo pokory. To, że wygrasz trzy, cztery czy pięć wyścigów, to nie znaczy że tak musi być ciągle. Kuba ma tę świadomość, dlatego stara się to wszystko brać na chłodno - mówił w rozmowie z naszym portalem o Jakubie Miśkowiaku, były żużlowiec i mistrz świata juniorów, a obecnie członek teamu zawodnika. Całą rozmowę z Robertem Miśkowiakiem znajdziesz TUTAJ.

W związku z nachodzącą wielkimi krokami zmianą w systemie ekstraligowych rozgrywek i ponownym rozbudowaniem systemu play-off do sześciu drużyn, przygotowaliśmy przegląd sześciozespołowej rundy play-off z "lucky loserem" w historii Ekstraligi. Kliknij TUTAJ.

Informowaliśmy również o przyznanych licencjach dla klubów żużlowych na nadchodzący sezon przez Polski Związek Motorowy. Co ciekawe, jeden klub otrzymał odmowę przyznania licencji, a tylko trzy z nich dostały licencje zwykłe. Więcej o tym znajdziesz TUTAJ.   Wtorek

- Nie ukrywam, że pojawienie się w moim życiu trenera Mariusza Staszewskiego bardzo mi pomogło. Zawsze mogę z nim szczerze porozmawiać niczym z ojcem. Czasami wytłumaczy mi pewne rzeczy jak tata. Kiedy straciłem ojca, mając siedem lat, to jako dziecko nie miałem z nim okazji porozmawiać o życiu. Poważne rozmowy o życiu zaczyna się w wieku 14-15 lat, więc w tym momencie, gdy trafiłem do szkółki, trener wiele mi pomógł - wspominał w rozmowie z naszym portalem Sebastian Szostak. Cały wywiad z jednym z juniorów Arged Malesy Ostrów przeczytasz TUTAJ.

We wtorek pisaliśmy również o kalendarzu ligi rosyjskiej. Początek przyszłorocznych Drużynowych Mistrzostw Rosji został zaplanowany na 22 maja. Kliknij TUTAJ.

Tego dnia na naszym portalu pojawiła się również rozmowa z Norbertem Krakowiakiem. Zawodnik ZOOleszcz GKM-u Grudziądz zdradził nam m.in. szczegóły dotyczące jego współpracy z Nickim Pedersenem. Rozmowę z seniorem grudziądzkiej drużyny przeczytasz TUTAJ.

Pisaliśmy również o przedsezonowych spotkaniach Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Sparingowych rywali przed inauguracją sezonu 2022 podopiecznych Jacka Woźniaka znajdziesz TUTAJ. Środa

W środę informowaliśmy o planach sparingowych Apatora Toruń przed rozpoczęciem nadchodzącego sezonu. Rywali oraz daty przedsezonowych spotkań zaplanowanych przez toruński klub znajdziesz TUTAJ Pisaliśmy również o testowych meczach Eltrox Włókniarza Częstochowa. Daty oraz przedsezonowych przeciwników podopiecznych Lecha Kędziory znajdziesz TUTAJ.

Tego dnia w ramach debaty WP SportoweFakty o polskim żużlu wypowiedział się Waldemar Górski. Prezes ekstraligowego beniaminka skomentował m.in. pomysł poszerzenia PGE Ekstraligi oraz połączenia eWinner 1. Ligi i 2. Ligi Żużlowej. Wszystkie wypowiedzi prezesa Arged Malesy przeczytasz TUTAJ. Czwartek

- To sprawa polityczna. Dopóki władza w rządzie i samorządzie nie będzie pochodzić z jednej opcji, nic w tej sprawie się nie zmieni - mówił na temat reaktywacji żużla w Warszawie Wojciech Jankowski. Więcej wypowiedzi wiceprezesa stowarzyszenia WTS Nice Warszawa na ten temat przeczytasz TUTAJ.

W czwartek oceniliśmy skład Eltrox Włókniarza Częstochowa na sezon 2022. Jak wynika z oceny przygotowanej przez nasz portal, częstochowska drużyna posiada najlepszą juniorską parę w kraju, ale ma też wiele słabych punktów. Kliknij TUTAJ.

Informowaliśmy również o planach sparingowych pierwszoligowego Stelmet Falubazu Zielona Góra. Tegoroczny spadkowicz zaplanował sześć sparingów przed inauguracją nadchodzącego sezonu w eWinner 1. Lidze. Co ciekawe, wszyscy przedsezonowi rywale zielonogórskiej drużyny to kluby ekstraligowe. Więcej o tym TUTAJ.

W nadchodzącym sezonie w barwach 2. ligowej Texom Stali Rzeszów wystąpi Michał Curzytek. Zawodnik został zakontraktowany w klubie na zasadach "gościa". Kliknij TUTAJ. Piątek

W piątek opublikowaliśmy kolejny artykuł w ramach debaty WP SportoweFakty. Tym razem swoje zdanie na temat wielu kwestii regulaminowych przedstawił Marek Grzyb. Prezes Moje Bermudy Stali Gorzów wypowiedział się m.in. na temat KSM-u i zagranicznego juniora w składzie. Kliknij TUTAJ.

- Nie pamiętam zbyt wiele. Pierwsze zespoły, które reprezentowałem w Polsce nie sprawiały, że angażowałem się aż tak mocno. Priorytetem była Anglia. Byliśmy wtedy w zespole z Tonym Rickardssonem, ale jego dyspozycja nie powalała. Coś się z nim wówczas działo. Byliśmy w stanie go ogrywać, bez większych problemów. Może nie był fenomenalny jako junior, ale bardzo się starał. Tomasz Gollob? On już wtedy był wyjątkowy. Niesamowity styl jazdy, bardzo zaangażowany i agresywny. Wielki szacunek dla niego. Niewielu potrafiło robić takie rzeczy na motocyklu, co on - wspominał w wywiadzie dla naszego portalu Peter Karlsson. Więcej wypowiedzi byłego szwedzkiego żużlowca znajdziesz TUTAJ.

Tego dnia na naszym portalu pojawiła się również rozmowa z Krzysztofem Gałańdziukiem. Obecny dyrektor sportowy Apatora Toruń zdradził nam m.in. szczegóły rozstania z Betard Spartą Wrocław. Rozmowę z Krzysztofem Gałańdziukiem znajdziesz TUTAJ. Sobota

- My nic nie możemy, nam jest wszystko narzucone. To jest nasza decyzja i to powinno być uzgodnione z wszystkimi prezesami drugiej ligi - mówił o transmisjach telewizyjnych w 2. LŻ Zygmunt Dziemba. Więcej wypowiedzi prezes OK Bedmet Kolejarza Opole znajdziesz TUTAJ.

Pisaliśmy również o starcie Rawickiej Akademii Żużla. W nowy projekt został zaangażowany trener Piotr Świderski. Więcej o tym TUTAJ.

- Byłem wtedy zadowolony z siebie, że dokonałem czegoś większego. Poszedłem do ojca i byłem przekonany, że mnie pogłaszcze, poklepie. Powie "Fajnie synu". Usłyszałem wtedy "Wygrałeś, ale tyle błędów... Musisz jeszcze sporo zmienić i poprawić". Pamiętam, że byłem tak zdziwiony tą odpowiedzią, że do dzisiaj ją pamiętam i nie wiedziałem, czy mam przy nim stać, czy odejść. Do dzisiaj się zastanawiam, co chciał mi przez to powiedzieć - wspominał w rozmowie z naszym portalem swoją pierwszą wygraną w Speedway Grand Prix i reakcję ojca Tomasz Gollob. Więcej wypowiedzi byłego żużlowca na temat relacji z ojcem, Władysławem Gollobem znajdziesz TUTAJ.  Niedziela

W niedzielę na naszym portalu pojawił się wywiad z Bartłomiejem Kowalskim. Zawodnik Betard Sparty Wrocław opowiedział nam m.in. o tym, jak radzi sobie z hejtem oraz skomentował terminarz PGE Ekstraligi. Rozmowę z żużlowcem przeczytasz TUTAJ.

Tego dnia na naszym portalu została opublikowana również rozmowa z Jackiem Woźniakiem. Trener Abramczyk Polonii Bydgoszcz skomentował dla nas m.in. kwestie współpracy z Wiktorem Przyjemskim. Wywiad znajdziesz TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO "Warsztat i własny styl ważniejszy od pieniędzy". Tomasz Lorek o odejściu przed laty z Canal+

Źródło artykułu: