2 : 4
40
Greg Hancock Rezerwa taktyczna za Peter Ljung
3

Hancock wygrał start, a na pierwszym łuku dołączył do niego Kildemand. Duńczyka szybko wyprzedzili zawodnicy z Zielonej Góry. Na trzecim okrążeniu Protasiewicz popełnił błąd, przez który spadł na koniec stawki.

0

Bieg dwukrotnie został przerwany z powodu awarii maszyny startowej. Dopiero za trzecim podejściem udało się rozegrać czternastą gonitwę. Pewne zwycięstwo Łoktajewa. Walasek przez cały bieg atakował Czaję i minął go dopiero na ostatnim łuku.

1
1
Bieg 13
44
2 : 4
34

Na pierwszym łuku Hancock przedarł się na prowadzenie. Hampel atakował Amerykanina, ale jednocześnie musiał bronić się przed Kildemandem. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Mnóstwo zdjęć z treningu i zawodów Speedway Best Pairs Cup w Gustrow!

Bieg 12
42
2 : 4
30

Na trzecim okrążeniu Ljung minął Zgardzińskiego, a Walasek do końca atakował Czaję.

Bieg 11
40
5 : 1
26

Protasiewicz na pierwszym łuku wjechał między rzeszowian i przedarł się z czwartej pozycji na drugą. Następnie wraz z Łoktajewem powiększali przewagę nad rywalami.

Bieg 10
35
3 : 3
25
Artur Czaja Rezerwa taktyczna za Krystian Rempała
0

Na wyjściu z pierwszego łuku Kildemand minął Walaska, a na następnym wirażu Jonsson wyprzedził Czaję. Kildemand systematycznie powiększał przewagę nad rywalami. Przerwa na równanie toru.

->; Oto F16 Falubaz Girls, czyli nowe cheerleaderki SPAR Falubazu Zielona Góra

Bieg 9
32
5 : 1
22

Gospodarze wygrali start i pognali do mety po pięć punktów. Lampart próbował gonić zielonogórzan, ale był zbyt wolny.

Bieg 8
27
2 : 4
21
Peter Kildemand Rezerwa taktyczna za Mirosław Jabłoński
3

Kapitalna walka o pierwszą lokatę między Protasiewiczem i Kildemandem. Duńczyk skutecznie odpierał ataki Polaka aż do czwartego okrążenia. Na pierwszym łuku Protasiewicz minął Kildemanda, ale ten szybko skontrował. Na metę obaj zawodnicy wpadli niemal jednocześnie. Sędzia po analizie zapisu wideo przyznał trzy punkty żużlowcowi gości.

Bieg 7
25
4 : 2
17

Hampel na wejściu w drugim łuk pierwszego okrążenia minął Kildemanda, a na wyjściu z tego samego wirażu Łoktajew wyprzedził Czaję. Przerwa na kosmetykę toru.

->; Nie rozumiem karania stowarzyszenia Włókniarza - rozmowa z Rune Holtą, zawodnikiem ŻKS Ostrovia

Bieg 6
21
3 : 3
15

Bieg bez emocji. O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku. Protasiewicz wygrał z dużą przewagą.

Bieg 5
18
4 : 2
12

Na początku drugiego okrążenia Walasek wyprzedził Ljunga. Następnie Szweda atakował Jonsson, ale nie zdołał on uporać się z rodakiem.

Bieg 4
14
5 : 1
10

Na pierwszym łuku "efekt domina". Na tor upadli Rempała i Protasiewicz. Między zawodnikami doszło do kontaktu. Protasiewicz szybko wstał i udał się do parkingu. Po dłuższej chwili również Rempała sam podniósł się z toru. Obaj zawodnicy są zdolni do dalszej jazdy.

W powtórce Pieszczek najlepiej ze startu. O drugą lokatę zaciętą walkę stoczyli Kildemand i Protasiewicz. Na drugim łuku drugiego okrążenia kapitan gospodarzy minął Duńczyka, ale ten odbił drugą pozycję. Jednak Protasiewicz nie zamierzał się poddawać i na dystansie wyprzedził Kildemanda. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Nie czuję się grabarzem Włókniarza - rozmowa z Mirosławem Jabłońskim, byłym zawodnikiem Lwów

Bieg 3
9
3 : 3
9

Na trybunach jest już 12 tysięcy kibiców. Na pierwszym łuku zabrakło miejsca dla Jonssona, który zanotował upadek. O ile Szwed będzie zdolny do dalszej jazdy, to powtórka odbędzie się w pełnej obsadzie. Na tor wyjechała karetka. Jonsson wstał z toru i o własnych siłach udał się do parku maszyn. Szwed jest zdolny do dalszej jazdy.

W powtórce Lampart najlepiej rozegrał pierwszy łuk i do mety nie oddał prowadzenia. Do końca atakował go Walasek. Jonsson na wejściu w drugi łuk pierwszego okrążenia minął Hancocka, który zupełnie nie liczył się w stawce.

Bieg 2
6
3 : 3
6

Czaja i Pieszczek równo wyszli ze startu, ale to zawodnik gości przedarł się na prowadzenie. W pogoń za nim rzucił się Zgardziński, ale na mecie nieznacznie lepszy był Czaja.

Bieg 1
3
3 : 3
3

Hampel prowadził od startu do mety. Łoktajew przez cztery okrążenia atakował Jabłońskiego, ale ten zdołał utrzymać trzecią pozycję.

19:29 - zawody zostaną rozegrane według II zestawu startowego.

19:19 - początek prezentacji. Na trybunach blisko 10 tysięcy kibiców.

19:08 - koniec próby toru.

19:01 - trener SPAR Falubazu na próbę toru wysłał Jonssona i Łoktajewa.

18:59 - w próbie toru ze strony gości udział biorą Hancock i Czaja.

17:50 - w Zielonej Górze ciepło i słonecznie. Słupek rtęci wskazuje 15 stopni Celsjusza. Składy potwierdzone. Oba zespoły nie dokonały żadnej zmiany.

Jak niedzielne mecze typują eksperci SportoweFakty.pl?