Emigranci: Co za weekend! (wideo)

Maciej Kmita

Kamil Biliński (Dinamo Bukareszt)

Lewandowskiemu nie udało się zdobyć gola efektownym "szczupakiem", ale dokonał tego Kamil Biliński. Polski napastnik Dinama Bukareszt nie zwalnia tempa. W piątkowym meczu 20. kolejki rumuńskiej ekstraklasy z Targu Mures (1:2) zdobył swoją 11. ligową bramkę w sezonie.

W 43. minucie dał swojej drużynie prowadzenie 1:0, ale od 59. minuty Dinamo grało w "10" po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Ricardo Machado, a gospodarze wykorzystali osłabienie stołecznej ekipy i odwrócili losy meczu na swoją korzyść, wygrywając 2:1.

Biliński ma na koncie już 11 ligowych trafień i trzy gole w krajowych pucharach, dzięki czemu jest najskuteczniejszym graczem Dinama w sezonie. Od lidera klasyfikacji strzelców rumuńskiej ekstraklasy dzieli go tylko jedna bramka.

Kamil Biliński zasłużył na powołanie do reprezentacji Polski?