WP Euro Raport: Milik zgasił krytyków, druga młodość Piszczka i niezniszczalny Jodłowiec

Maciej Kmita

Popisali się za to nasi napastnicy eksportowi, czyli Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik. Pierwszy w spotkaniu z SV Darmstadt (3:1) zdobył swojego 22. (!) ligowego gola w sezonie. Licząc wszystkie rozgrywki, "Lewy" ma na koncie już 32 bramki w 32 występach.

Milik natomisat wrócił do wyjściowego składu Ajaksu po dwóch meczach przerwy i w spotkaniu z Excelsiorem (3:0) ustrzelił dublet oraz zaliczył asystę drugiego stopnia przy bramce Davy'ego Klaassena na 3:0.

Reprezentant Polski pokonał Toma Wuytersa w bliźniaczo podobny sposób - uderzeniami lewą nogą z narożnika pola karnego w kierunku dalszego rogu. Przedniej urody była pierwsza bramka, której zdobycie poprzedził efektownym dryblingiem.

Zobacz bramki Arkadiusza Milika: Zobacz gole Arkadiusza Milika w meczu Ajax - Excelsior! Źródło: TVP S.A.

- Lewa noga Milika jest ze złota - przyznał trener Frank de Boer, dodając: - Jest stworzona do zdobywania pięknych bramek. Henrico Drost dwukrotnie odpuścił, bo myślał, że z takiej pozycji Milik nie strzeli gola. Obie bramki Milika były fantastyczne.

Asystę w Wielkich Derbach Śląska (2:0) zaliczył Mariusz Stępiński. Drugi raz z rzędu w "11" znalazł się Artur Sobiech, ale jego Hannover 96 uległ 0:1 FC Augsburg - to ósma z rzędu porażka zespołu Polaka.

Mateusz Zachara, Łukasz Teodorczyk i Kamil Wilczek wciąż czekają na koniec przerwy zimowej w swoich ligach.

Klubowy bilans napastników reprezentacji Polski od ostatniego zgrupowania kadry: