Jedno zwycięstwo Arsenalu w siedmiu meczach. Czy to koniec Wengera?

Maciej Wojs
Maciej Wojs

23 lutego 2016, 1/8 finału Ligi Mistrzów:
Arsenal Londyn - FC Barcelona 0:2

Zaledwie trzy dni po starciu z Hull, drużyna Wengera podjęła w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów Barcelonę. Szanse na powstrzymanie zachwycających formą mistrzów Hiszpanii były minimalne, ale Arsenal w pierwszej połowie imponował dobrym przygotowaniem. Znowu brakowało jednak skuteczności. Po przerwie sprawy w swoje ręce wzięło trio Lionel Messi - Luis Suarez - Neymar i skończyło się na 0:2.

Kibiców rozwścieczyła zwłaszcza utrata drugiej bramki - wprowadzony przez Wengera Mathieu Flamini przebywał na boisku minutę, po czym sprowokował rzut karny. Z 11 metrów nie pomylił się Messi. Dwubramkowa porażka tak naprawdę rozstrzygnęła losy dwumeczu. Arsenal czekała szósta z rzędu klęska w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Arsenal powinien rozstać się z Wengerem i zmienić szkoleniowca?