Dominatorzy Ligi Europy! Sevilla FC z kolejnym pucharem

Sevilla FC pokonała Liverpool FC 3:1 (0:1) i po raz trzeci wygrała Ligę Europy, stając się tym samym rekordzistą tych rozgrywek. Jak klub z Andaluzji na przestrzeni lat sięgał po to trofeum?

Redakcja
Redakcja

W środowym finale Sevilla FC przespała pierwszą połowę meczu. Liverpool FC prowadził 1:0 i zanosiło się na to, że Hiszpanie będą mieli problemy z odrobieniem strat. Nic jednak bardziej mylnego. Po zmianie stron Sevilla FC z impetem ruszyła na rywala, a drużyna z Anglii zupełnie zgasła. Efekt?

Sevilla urządziła "The Reds" prawdziwą remontadę, zdobywając trzy gole w ciągu 25 minut. Ekipa Grzegorza Krychowiaka zwyciężyła 3:1 i po raz trzeci z rzędu triumfowała w Lidze Europy. Dzięki zwycięstwu w finale Andaluzyjczycy zagrają w nowym sezonie w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

Jak wyglądały poprzednie finały w wykonaniu zawodników Sevilli FC?

Czy Sevilla FC w przyszłym sezonie osiągnie sukces w Lidze Mistrzów?