Liga Mistrzów i Liga Europy bez gigantów! Chelsea, Liverpool, Milan i nie tylko nie zagrają w pucharach

Konrad Kostorz

Galatasaray Stambuł - 6. miejsce w Super Lig i Dnipro Dniepropietrowsk - 3. miejsce w lidze ukraińskiej

Słabiutki sezon zaliczyło Galatasaray. Turecki gigant znad Bosforu uplasował się dopiero na szóstym miejscu, który nie gwarantuje startu w Lidze Europy. "Galata" i tak by w nich nie zagrała, ponieważ decyzją UEFA została na dwa lata wykluczona z udziału w europejskich pucharach ze względu na naruszenie przepisów finansowych.

Europejska federacja w ten sam sposób ukarała finalistę Ligi Europy z 2015 roku - Dnipro Dniepropietrowsk. W przypadku Ukraińców sankcja jest bardziej dotkliwa, ponieważ obejmuje aż trzy sezony, a poza tym realnie pozbawia startu na arenie międzynarodowej. Powód? Zespół Myrona Markewicza zajął trzecie miejsce w tabeli i w normalnych okolicznościach wystartowałby w LE.