Robert Lewandowski wyłączony. To się prawie nigdy nie zdarza

Kamil Kołsut
Polak nie oddał w sobotę ani jednego strzału. W tym sezonie Bundesligi przytrafiło mu się to pierwszy raz. Lewandowski na bramkę rywali uderzał nawet w meczu z Eintracht Frankfurt (2:2), kiedy spędził na boisku dwadzieścia cztery minuty, po wejściu do gry z ławki rezerwowych.

W tym sezonie Polak strzela średnio cztery razy na mecz.

Aby znaleźć jego poprzedni występ, kiedy ani razu uderzeniem nie zagroził bramce przeciwnika, musimy się cofnąć aż do spotkania reprezentacji Polski z Irlandią Północną na Euro 2016. To był dzień, w którym szczęścia pod polem marnym szukał przede wszystkim Arkadiusz Milik. Lewandowski był dobrze kryty i mógł tylko pracować na innych.

W Bundeslidze ostatni mecz bez strzału nasz napastnik rozegrał 23 kwietnia ubiegłego roku. Bayern wygrał wówczas z Hertą Berlin 2:0, a Polak opuścił boisko sześć minut przed końcem spotkania.

Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców Bundesligi?