Raport z kadry: co za weekend! Biało-Czerwoni błysnęli w Europie

Maciej Kmita

Dwa światy

Nie zmienia się fatalne położenie Jakuba Błaszczykowskiego i Grzegorza Krychowiaka. Pierwszy w VfL Wolfsburg pozostaje jedynie zmiennikiem - w sobotnim meczu z Borussią Dortmund (0:3) wszedł do gry na ostatni kwadrans. Były kapitan reprezentacji Polski po raz ostatni w wyjściowym składzie Wilków pojawił się 10 grudnia.

Sytuacja Krychowiaka jest jeszcze gorsza. 27-letni pomocnik nie tylko nie wystąpił w żadnym z 11 tegorocznych spotkań Paris Saint-Germain, ale nawet ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej mistrza Francji. W sobotę za to na własną prośbę zagrał w spotkaniu IV-ligowych rezerw PSG.

W końcu prawdziwe szanse od Claudio Ranieriego zaczął dostawać za to Bartosz Kapustka. W sobotnim meczu Pucharu Anglii z Millwall (0:1) młody reprezentant Polski ponownie znalazł się w "11" Leicester City i choć jego zespół odpadł z rozgrywek, 21-latek był chwalony za występ, a kibice Lisów wybrali go nawet najlepszym piłkarzem meczu.

Ale to zrobił! Ronaldo efektownie poradził sobie z rywalem [ZDJĘCIA ELEVEN]

Kolejne świetne spotkanie rozegrał Piotr Zieliński. Co prawda 23-latek zaczął mecz z Chievo Werona (3:1) na ławce, ale pod koniec I połowy zastąpił na boisku kontuzjowanego Allana, a w 58. minucie gry strzelił swojego czwartego ligowego gola w sezonie. Zieliński zdobył bramkę w drugim meczu Serie A z rzędu, a jego dorobek w 2017 roku to dwa trafienia i cztery asysty w siedmiu ligowych występach - Zieliński ma udział w bramce Napoli co 60 rozegranych minut!

Odnotujmy bramkę Sławomir Peszko w spotkaniu Lotto Ekstraklasy z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza oraz asystę Paweł Wszołek w meczu Championship z Birmingham City (4:1).