WP Mundial Raport: słodko-gorzki weekend reprezentantów Polski. Adam Nawałka ma powody do niepokoju

Maciej Kmita

Grali prawie w komplecie

Spośród ośmiu obrońców powołanych przez Adama Nawałkę na spotkania z Urugwajem i Meksykiem, w weekend na boisku zabrakło tylko Tomasza Kędziory. 23-latek nie wystąpił w spotkaniu Dynama Kijów z Worskłą Połtawa (2:1) ze względu na uraz głowy, którego doznał w czwartkowym meczu Ligi Europy z Young Boys Berno (1:0).

Bartosz Bereszyński, Thiago CionekKamil Glik, Jarosław Jach, Michał Pazdan i Maciej Rybus wystąpili od pierwszego gwizdka, a Artur Jędrzejczyk zagrał pięć minut. Występ w meczu z Pogonią Szczecin (3:1) był jego pierwszym po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją dłoni.

Bereszyński i Rybus odzyskali miejsce w składach swoich zespołów na derbowe pojedynki - pierwszy wystąpił w pełnym wymiarze czasowym w zwycięskich derbach Genui, a drugi rozegrał 90 minut w starciu z CSKA Moskwa. Warto jednak wspomnieć, że Rybus nie jest już w Lokomotiwie Moskwa lewym obrońcą - po raz ostatni na tej pozycji zagrał 18 września. Później raz wystąpił na prawej stronie defensywy i dwukrotnie jako skrzydłowy.