Media o meczu Vive Targi Kielce - Dunkerque HB: Zabójczy kwadrans, diabelskie zwody Zormana

Paweł Nowakowski
lequipe.fr

L'Equipe: Dunkierka zgaszona przez Kielce

W historycznym meczu Ligi Mistrzów, Dunkierka wyraźnie przegrała w Kielcach 23:33 z trzecią drużyną minionej edycji, lecz dotrzymywała kroku rywalowi aż do 45. minuty. Porażka różnicą dziesięciu bramek w Kielcach nie jest niespodzianką i nie ma w tym nic niechlubnego dla USDK, debiutującej na wielkiej europejskiej scenie, w odróżnieniu od gospodarzy. Do ostatnich piętnastu minut Dunkierka wykazywała opanowanie i odwagę, by oprzeć się Polakom. Miała nawet szansę na na remis, lecz tego nie wykorzystała, za co drogo zapłaciła.