Media o meczu Vive Targi Kielce - FC Porto Vitalis: Znakomity Szmal, Porto pobite przez Polaków

Paweł Nowakowski
sport.pl

Sport.pl: Vive Targi Kielce pewnie poskromiło Porto

Vive Targi Kielce bez żadnych problemów wygrywa drugi mecz Velux Ligi Mistrzów w tym sezonie. Mistrzowie Polski rozgromili FC Porto Vitalis 35:23. Kielczanie szybko odrobili straty z pierwszych minut i zaczęli budować przewagę. Portugalczycy nie mogli znaleźć też sposobu na zagrania z kołowym Julenem Aginagalde oraz indywidualne akcje Krzysztofa Lijewskiego. Faworyci mieli sporo pomysłów na rozbicie obrony rywali. Po przerwie istniała już tylko jedna drużyna, kompletna w każdym elemencie szczypiorniaka. Zaczynając od znakomitego w bramce Sławomira Szmala (obronił kilka sytuacji sam na sam oraz rzut karny), poprzez szczelną obronę, skuteczny atak i kontratak.

Bogdan Wenta: Szybkie prowadzenie rywala poprawiło koncentrację