Media o meczu Vive Targi Kielce - FC Porto Vitalis: Znakomity Szmal, Porto pobite przez Polaków

Paweł Nowakowski
wp.pl

Wp.pl: Vive rozbiło FC Porto

Choć w pierwszej połowie Portugalczycy sprawili mistrzom Polski trochę kłopotów, to na pełnym dystansie nie byli w stanie stawić skutecznego oporu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vive 35:23. W pierwszej części spotkania kielczanie mieli problemy z wypracowaniem sobie przewagi. Goście nie poddawali się i jeszcze w 27. minucie  przegrywali tylko 12:14.

Dopiero na początku drugiej połowy Vive pokazało, który zespół zajął trzecie miejsce w poprzedniej edycji LM i ma ambicje wiele osiągnąć także w tym sezonie. Zawodnicy trenera Bogdana Wenty szybko zbudowali dziewięciobramkową przewagę (25:16) i już do końca kontrolowali mecz, ostatecznie wygrywając różnicą dwunastu bramek.