Jak Polacy radzili sobie ze Sborną? Statystyki są zdecydowanie po naszej stronie!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

IO 2008: Rosja - Polska 28:29 (15:14)

Do kolejnego spotkania Polaków z Rosjanami doszło niewiele ponad półtora roku później podczas Igrzysk Olimpijskich 2008 w Pekinie. Do Chin biało-czerwoni pojechali z ogromnymi ambicjami - nasz zespół wydawał się znajdować wówczas w szczytowej formie, co potwierdziły pierwsze mecze turnieju, w których pokonaliśmy Chorwatów i zremisowaliśmy z Francją.

Później jednak biało-czerwoni niespodziewanie przegrali w ćwierćfinale igrzysk z Islandią, przekreślając swe marzenia o medalu i skazując się na walkę o miejsca 5.-8. Na początek ekipa Bogdana Wenty pokonała reprezentację Korei Południowej, a następnie w meczu o 5. miejsce zmierzyć miała się z Rosjanami.

Mecz po raz kolejny dostarczył ogromnych emocji, Polacy słabo zaczęli rywalizację i do przerwy przegrywali 14:15. W drugiej połowie nasi zawodnicy przejęli jednak inicjatywę i ostatecznie zwyciężyli 29:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem w naszych szeregach w tamtym spotkaniu był Mariusz Jurasik, który zanotował sześć bramek.