Jak Polacy radzili sobie ze Sborną? Statystyki są zdecydowanie po naszej stronie!

Maciej Wojs
Maciej Wojs

MŚ 2007: Polska - Rosja 28:27 (16:14)

Nasze zestawienie otwiera spotkanie z mistrzostw świata w 2007 roku. Biało-czerwoni zmagania w Niemczech rozpoczęli kapitalnie, z sześciu gier dwóch faz grupowych turnieju wygrywając aż pięć, jedyną porażkę notując w rywalizacji z Francuzami. Do ćwierćfinałowego boju z Rosjanami nasi zawodnicy przystąpili więc pozytywnie nastawieni, nieznacznymi faworytami wydawali się jednak mający bardziej doświadczoną drużynę rywale.

Polacy znakomicie rozpoczęli to spotkanie, po kilku minutach gry prowadząc już 5:1. Rosjanie co prawda w 18. minucie doprowadzili do remisu 18:18, przed przerwą biało-czerwoni zdołali jednak odskoczyć na dystans dwóch trafień (16:14). W drugiej połowie Sborna kilkukrotnie miała szansę, by przejąć inicjatywę, lecz korzystny wynik polskiemu zespołowi "trzymali" Karol Bielecki i Sławomir Szmal.

To właśnie wspomniany duet rozstrzygnął losy rywalizacji. Szmal w całym meczu obronił czternaście rzutów rywali, w tym aż cztery (!) rzuty karne. Bielecki natomiast zapisał na swoim koncie siedem trafień, w tym to najważniejsze, na wagę zwycięstwa i awansu do półfinału mistrzostw.