Nie tylko triumf z Francją. Oto największe zwycięstwa polskich reprezentacji w ostatniej dekadzie!

Tomasz Rosiński

Mecz o 3. miejsce MŚ, 1 lutego 2015: Polska - Hiszpania 29:28 (13:13, 24:24)

Polska i Hiszpania (obrońca tytułu) w pojedynku o brązowy medal mundialu stworzyły prawdziwy thriller, który zakończył się z happy-endem dla naszych szczypiornistów.

Przez dwie trzecie konfrontacji toczyła się zacięta walka, praktycznie bramka za bramkę. Dopiero około 41. minuty zaczęła się zarysowywać przewaga Hiszpanów, którzy w pewnym momencie objęli prowadzenie 22:18.

Na półtorej minuty przed końcem hiszpańska drużyna wygrywała 24:22, ale wtedy sprawy w swoje ręce postanowił wziąć prawy rozgrywający Michał Szyba, który doprowadził do dogrywki (24:24).

W dodatkowej części spotkania więcej zimnej krwi zachowali będący na fali polscy szczypiorniści, którzy po trafieniu Kamila Syprzaka zdobyli brązowy medal MŚ (29:28).

Które zwycięstwo polskiej reprezentacji w ostatniej dekadzie uważasz za największe?