Kompendium Final Four Ligi Mistrzów: MVM Veszprem

W pierwszym w historii finale Ligi Mistrzów szczypiorniści Vive Tauronu Kielce zmierzą się z MVM Veszprem. Węgrzy od dawna zaliczają się do najlepszych drużyn w Europie.

Aneta Szypnicka-Staniec

Aby wyłonić rywala żółto-biało-niebieskich w finale Ligi Mistrzów potrzebna byla dogrywka. W trakcie podstawowego czasu gry meczu THW Kiel - MVM Veszprem padł bowiem remis po 25:25. Starcie było wyrównane też przez pierwsze dodatkowe pięć minut, ale już drugą część dogrywki zdominowali Węgrzy.

Przy ogłuszającym dopingu swoich kibiców wyprowadzali fantastyczne kontrataki i w momencie zbudowali przewagę. Kilończycy nie wiedzieli, co się dzieje, ale pretensje mogli mieć tylko do siebie - jeszcze na dwie minuty przed końcem drugiej połowy regulaminowego czasu gry prowadzili dwiema bramkami.

Zresztą to oni lepiej zaczęli całe spotkanie - bardzo dobrze spisywali się Vujin, Duvnjak i Wiencek. W szeregach zespołu z Veszprem najskuteczniejsi z kolei byli Momir Ilić i Gasper Marguc.