Śmigus-dyngus, czyli jak w tym sezonie lali w Orlen Lidze i PlusLidze

Marcin Olczyk
W tie-breaku drugiego meczu o 5. miejsce PlusLigi olsztynianom zabrakło sił

Oczywiście najkrótszymi setami na ogół są tie-breaki. Co do tego nie ma wątpliwości. W piątych partiach ciężkich i wyrównanych meczów siatkarze czy siatkarki mają prawo odczuwać zmęczenie. Niechlubny rekord najmniejszej liczby zdobytych punktów w decydującej odsłonie należy w tym sezonie do Akademików z Olsztyna, którzy w Wielką Sobotę mogli wygrać drugie spotkanie rywalizacji o 5. miejsce w lidze, tymczasem w tie-breaku dali się zdominować przyjezdnym i znacznie wydłużyli sobie drogę do gry w europejskich pucharach.

Najkrótsze tie-breaki*

PlusLiga:
1. 19.04.2014 Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 5:15
2. 23.03.2014 Indykpol AZS Olsztyn - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 7:15 (15 min.**)
3. 17.01.2014 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Transfer Bydgoszcz 7:15 (16 min.)

OrlenLiga:
1. 09.11.2013 Siódemka SK bank Legionovia Legionowo - Beef Master Budowlani Łódź 7:15
2-3. 23.03.2014 BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 8:15 (14 min.)
2-3. 06.12.2013 PGNiG Nafta Piła - Impel Wrocław 15:8 (14 min.)

Jeśli jesteście ciekawi, które zespoły zdobyły najmniej punktów w "dużych" setach, koniecznie zajrzyjcie na kolejne strony. Zamieściliśmy na nich łączne zestawienie najkrótszych partii sezonu 2013/2014 Orlen Ligi i PlusLigi.

*według łącznej liczby zdobytych przez oba zespoły punktów
**w przypadku takiego samego wyniku punktowego o kolejności decyduje czas trwania seta zgodnie z danymi PLPS

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Czy w przyszłym sezonie któryś z polskich zespołów zdobędzie w całym "dużym" secie ligowego meczu mniej niż 7 punktów?