Śmigus-dyngus, czyli jak w tym sezonie lali w Orlen Lidze i PlusLidze

Marcin Olczyk
W pierwszej kolejce sezonu skuteczność była piętą achillesową zespołu z Legionowa

13.* 07.10.2013 Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza - Siódemka SK bank Legionovia Legionowo 25:11 (28 min.**)
Dąbrowianki znakomicie rozpoczęły rozgrywki ligowe, pokazując już w pierwszym secie inauguracyjnej kolejki, że w nowym zestawieniu personalnym będą mocne. Ekipie z Legionowa pozwoliły zdobyć zaledwie 11 oczek, ostudzając ich zapał 3 blokami, 2 asami serwisowymi i 12 skończonymi atakami. Podopieczne Macieja Kosmola zanotowały w tym czasie skuteczność na poziomie 24 proc. Cały mecz gospodynie pewnie zwyciężyły 3:0.

*według łącznej liczby zdobytych przez oba zespoły punktów
**w przypadku takiego samego wyniku punktowego o kolejności decyduje czas trwania seta zgodnie z danymi PLPS

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas! Na Twitterze też nas znajdziesz!

Czy w przyszłym sezonie któryś z polskich zespołów zdobędzie w całym "dużym" secie ligowego meczu mniej niż 7 punktów?