Naj... 4. kolejki PlusLigi

Jacek Pawłowski

Najdłuższa seria w polu zagrywki: Nikołaj Penczew w meczu Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel - 9 kolejnych zagrywek
Zespół Jastrzębskiego Węgla rozpoczął 5. seta od prowadzenia 6:0. Wówczas wydawało się, że losy meczowego zwycięstwa są rozstrzygnięte, jednak chwilę później w polu zagrywki pojawił się Nikołaj Penczew, który wykonał 9 kolejnych serwisów. Reprezentant Bułgarii regularnie posyłał piłkę z prędkością powyżej 105 km/h z czym nie potrafili sobie poradzić przez dłuższy czas goście. Niemoc podopiecznych Roberto Piazzy przerwał dopiero Zbigniew Bartman, skutecznym atakiem z drugiej linii. Za swój wyczyn, od zgromadzonych w hali Podpromie kibiców, zawodnik gospodarzy otrzymał owację na stojąco.