Te pojedynki rozgrzały do czerwoności - najlepsze spotkania Orlen Ligi w 2015 roku według portalu WP SportoweFakty

Marcin Górczyński

8. kolejka sezonu 2015/2016: Developres SkyRes Rzeszów - KSZO Ostrowiec SA 3:2 (19:25, 25:15, 25:19, 23:25, 15:13)

Ligowe outsiderki, szczególnie w dwóch ostatnich setach, stworzyły świetne widowisko w Hali Podpromie w Rzeszowie. Początkowo dominowały rzeszowianki - Developres prowadził 16:12 w czwartym secie, zmierzając po pewne trzy punkty. Ostrowczanki rzuciły się w pogoń i po atakach Sandry Szczygioł zdołały wyjść ze sporych opresji.

W tie-breaku siatkarki KSZO nieco przespały początek, a potem zabrakło czasu na odrobienie strat, choć trzeba przyznać, że ostrowczanki napędziły gospodyniom sporo strachu. Nie byłoby pierwszego domowego zwycięstwa Developresu, gdyby nie 16 punktów Joanny Kapturskiej (50 proc. skuteczności!).