Polacy za granicą: pierwsze trofeum Fabiana Drzyzgi, nasi siatkarze w walce o medale

Anna Bagińska
Jakub Radomski/ fot. volleynaefels.ch

Słowenia/Szwajcaria

Na zakończenie zmagań w grupie "niebieskiej" drużyna Radosława Gila wygrała z Hoce 3:1 i zajęła ostatecznie drugie miejsce w klasyfikacji. To oznacza bezpośredni awans do półfinału, drużyny z niższych miejsc będą jeszcze grać ćwierćfinał. Do półfinału awansował także Ach Volley Lublana. Pierwsze mecze półfinałowe zaplanowane są na środę 11 kwietnia.

Hoce - Calcit Kamnik 1:3 (28:30, 17:25, 25:23, 21:25)

W Szwajcarii zespół Jakuba Radomskiego i Konrada Formeli walczył w ten weekend o Puchar Szwajcarii. Niestety Biogas Volley Nafel gładko uległ w finale Volley Amriswil. Jakub Radomski zdobył dla zespołu 5 punktów, Konrad Formela 4. Obie ekipy już niedługo spotkają się ponownie, zagrają bowiem w półfinale ligi.

Biogas Volley Nafels - Volley Amrisvil 0:3 (20:25, 16:25, 22:25)

Czy Zbigniew Bartman zdobędzie mistrzostwo Argentyny?