Relację prowadzą : autor:
Olga Krzysztofik
autor:
Kinga Popiołek
Kolejna nerwowa akcja w wykonaniu dąbrowianek, co wykorzystują Atomówki!! Gospodynie wychodzą z wręcz beznadziejnej sytuacji, obroniły wiele piłek meczowych i przedłużyły swoje szanse na mistrzostwo Polski!!
Skomentuj 0
W finałowej rywalizacji Tauron MKS prowadzi już tylko 2:1. Kolejne spotkanie zostanie rozegrane w poniedziałek 29 kwietnia w Sopocie. Początek tego starcia o godzinie 18:00.
Skomentuj 1
  • Witold Targosz Zgłoś komentarz
    Myślę, że będzie to rzeczywisty LIVE a nie poślizgowe co 3-5 minut. Pozdrawiam Fan siatkówki z BIELSKA.
    Sopocianki wygrały tie-breaka 18:16, mimo że przegrywały 11:14. Statuetka MVP powędrowała do Rachel Rourke.
    Skomentuj 0
    Dąbrowianki nerwowo w obronie, za nerwowo, kontratak wykorzystuje nie kto inny, a Rourke! O czas prosi trener Kawka. Piłkę meczową mają Atomówki (17:16).
    Skomentuj 0
    Milena Stacchiotti przedziera się przez blok (15:16). Kolejna piłka meczowa dla Tauronu MKS i kolejny atak Rachel Rourke (16:16)!
    Skomentuj 0
    Aut po zagrywce Szeluchiny (14:15). Autowy serwis również w wykonaniu Tokarskiej i jest remis 15:15.
    Skomentuj 0
  • Rourke kończy kolejną kontrę!! Jest remis 14:14! Dalej serwuje Julia Szeluchina.
    Skomentuj 0
    Frauke Dirickx decyduje się na kiwkę z drugiej piłki na kontrze, ale nie trafia w boisko. W kolejnej akcji Rachel Rourke kończy atak!! Na tablicy wyników 13:14, o czas prosi trener Kawka, który ustawia kolejną akcję.
    Skomentuj 0
    Maja Tokarska atakuje z jednej nogi i MKS ma piłkę meczową (11:14)!!
    Skomentuj 0
    Skowrońska atakuje blok - aut i Tauron MKS prowadzi 13:10. Dąbrowianki od mistrzostwa dzielą jedynie dwa punkty.
    Skomentuj 0
    Bardzo długa akcja, piłka trafia na prawy atak do Zaroślińskiej, która uderza bardzo mocno i wbija gwoździa... w aut. Potwierdza to wideoweryfikacja (10:12).
    Skomentuj 0
    Przy stanie 9:12 Coimbra wchodzi za Cabrerę.
    Skomentuj 0
    Czy sopocianki wytrzymają nerwowo tego tie-breaka? Póki co przegrywają 9:11, set zbliża się do końca, a ich rywalki są coraz bliżej mistrzostwa Polski.
    Skomentuj 0
    Dwie udane kontry w wykonaniu Zagłębianek, które wychodzą na prowadzenie (8:10)! O czas prosi trener Adam Grabowski.
    Skomentuj 0
    Dwa błędy z rzędu Katarzyny Zaroślińskiej, która najpierw przekroczyła linię środkową, a potem zaatakowała w aut. Dzięki temu na zmianie stron prowadzą Atomówki 8:7.
    Skomentuj 0
    Krystyna Strasz i Mariola Zenik głównymi bohaterkami akcji! Niesamowite obrony obu libero! Ostatecznie punkt zdobywają dąbrowskie siatkarki (6:6).
    Skomentuj 0
    Pojedynczy blok Justyny Łukasik na Zaroślińskiej, która z szóstej strefy zaatakowała prosto w ręce rywalki (6:5).
    Skomentuj 0
    Gra toczy się punkt za punkt. Trener Grabowski zdecydował się na tradycyjną już zmianę, ale znacznie szybciej - na zagrywkę weszła Dorota Wilk (4:4). Tym razem ta zmiana nie przyniosła oczekiwanego efektu, dąbrowianki od razu zrobiły przejście (4:5).
    Skomentuj 0
    Wymiana ciosów między Cabrerą a Zaroślińską w ataku, obie zawodniczki skończyły akcje w pierwszym uderzeniu (2:2).
    Skomentuj 0
    Tauron MKS rozpoczyna w składzie: Dirickx, Zaroślińska, Tokarska, Stacchiotti, Skowrońska, Leys, Strasz. Natomiast Atom Trefl w zestawieniu: Bełcik, Rourke, Łukasik, Szeluchina, Cabrera, Kaczorowska, Zenik.
    Skomentuj 0
    Siatkówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Dla wszystkich fanów volleya i nie tylko! Kliknij i polub nas. Wolisz ćwierkać? Na Twitterze też jesteśmy!
    Skomentuj 0
    Noris Cabrera kończy atak z lewego skrzydła i doprowadza do piątego seta (25:17)! Atomówki zdołały utrzymać prowadzenie, które wypracowały sobie na samym początku odsłony.
    Skomentuj 0
    Sopocianki pewnie kroczą do tie-breaka, w końcówce nie dając żadnych szans rywalkom.
    Skomentuj 0
    "Czapa" Rourke i Łukasik na Charlotte Leys, którą zmienia Natalia Nuszel (22:16).
    Skomentuj 0
    Dąbrowianki cały czas walczą, ich straty wynoszą trzy punkty, więc ich zwycięstwo w tym secie nie jest wykluczone.
    Skomentuj 0
    Rachel Rourke, atakując z szóstej strefy, zostaje zablokowana przez Zaroślińską i Tokarską (17:14).
    Skomentuj 0
    Joanna Kaczor atakuje w boisko, ale... pod siatką. Niecodzienny atak, koszmarny błąd siatkarki. Na drugiej przerwie technicznej Atom prowadzi 16:11. Efektem tego błędu jest zmiana na pozycji atakującej w Tauronie MKS - na parkiet wchodzi Katarzyna Zaroślińska.
    Skomentuj 0
    Sopocianki zdobywają ważny punkt, swój atak skończyła Noris Cabrera, która chwilę wcześniej zmieniła Coimbrę (14:11).
    Skomentuj 0
    Dąbrowianki powoli podnoszą się z kolan (13:10). Siatkarki Atomu zostają upomniane za opóźnianie gry, gdyż za długo decydowały się na wideoweryfikację ostatniej akcji.
    Skomentuj 0
    Zaglębianki nie są w stanie zagrać kilku dobrych i skutecznych akcji z rzędu, więc ich straty nie maleją. Ciężar ataku wzięła na swoje barki Joanna Kaczor (13:8).
    Skomentuj 0
    Trzypunktowa seria przyjezdnych zmusiła Adama Grabowskiego do wzięcia czasu (10:6).
    Skomentuj 0
    Julia Szeluchina serwuje asa tuż przed linię końcową, żadna z przyjmujących MKS-u nie ruszyła do piłki. Staniuchę-Szczurek zmieniła Elżbieta Skowrońska (10:3).
    Skomentuj 0
    Można powiedzieć, że nie widać końca błędów Zagłębianek. Atom Trefl prowadzi na pierwszej przerwie technicznej 8:2.
    Skomentuj 0
    Joanna Kaczor zdobyła pierwszy punkt w tej odsłonie dla Tauronu MKS (6:1).
    Skomentuj 0
    Drugi z rzędu blok gospodyń i jest już 6:0, najbardziej jednostronne rozpoczęcie seta w dzisiejszym meczu. Zmiana w MKS-ie: boisko opuściła Śliwa, w której miejsce weszła Dirickx.
    Skomentuj 0
    Początek czwartej partii jest bardzo nieudany w wykonaniu przyjezdnych, które popełniają same błędy. Atomówki się cieszą, a Waldemar Kawka prosi o czas, trener próbuje "obudzić" swoje podopieczne, by te zaczęły grać.
    Skomentuj 0
    W wyjściowym składzie Tauronu MKS pozostały Śliwa i Kaczor, a także Staniucha-Szczurek.
    Skomentuj 0
    Skomentuj 1
      Szkoda, że nie podajecie relacji tak jak BKS Aluprof. Każda akcja na bieżąco z aktualnym wynikiem a nie co kilka punktów.:)
      Dąbrowianki przyjęły mocny serwis Rourke, a atak skończyła Joanna Staniucha-Szczurek  (23:25). Tauron MKS jest już tylko o krok od zdobycia mistrzostwa Polski! Ta drużyna prowadzi w finałowej rywalizacji 2:0, a w tym meczu już 2:1.
      Skomentuj 0
      O czas poprosił trener Adam Grabowski, na tablicy widnieje wynik 23:24. Na zagrywce Rourke.
      Skomentuj 0
      Podolec dostała dwie piłki, skończyła dopiero drugą, ale... zaatakowała w antenkę, więc "zdobyła" punkt dla MKS-u (22:24).
      Skomentuj 0
      Anna Podolec bez większych problemów kończy atak nad Śliwą, tym samym doprowadzając do remisu 22:22.
      Skomentuj 0
      Magdalena Śliwa pokonała w przepychance nad siatką o wiele od siebie wyższe rywalki (20:22)!
      Skomentuj 0
      Losy kolejnej partii rozstrzygną się w jej końcówce, decydujące znów mogą okazać się błędy jednej z drużyn. 20:21.
      Skomentuj 0
      Gospodynie nie poddają się. Dość szybko odrobiły straty, a Izabela Bełcik doprowadziła do remisu 19:19 serwując asa! O czas poprosił trener Kawka.
      Skomentuj 0
      Jeśli Atomówki będą popełniać proste błędy, nie będą w stanie wrócić do swojej dobrej gry. Póki co wyglądają jakby trochę zeszło z nich powietrze. 16:18.
      Skomentuj 0
      Przyjezdne rozpędzają się coraz bardziej, na drugiej przerwie technicznej prowadzą 16:14.
      Skomentuj 0
      Obie ekipy bardzo dobrze grały w obronie, dzięki czemu mieliśmy długą akcję. Skończyła ją z pierwszej strefy Kaczor (13:14).
      Skomentuj 0
      W długiej akcji dąbrowianki świetnie pracowały w bloku i obronie, Kaczor była zmuszona przebić piłkę i zrobiła to na tyle trudno, że rywalki nie obroniły piłki. Kolejne piłki również należały do Zagłębianek, które powróciły do gry (12:12).
      Skomentuj 0
      Izabela Bełcik zaskakuje swoją zagrywką Krystynę Strasz (11:8).
      Skomentuj 0
      Bardzo dobre wejście Joanny Kaczor, która zatrzymała w ataku Kaczorowską - za tę przyjmującą wchodzi Cabrera. W kolejnej akcji zablokowana przez Leys została Rourke. Przewaga Atomówek zmalała tylko do jednego punktu, o czas poprosił więc ich trener (9:8).
      Skomentuj 0
      Gospodynie rozpoczęły tę partię z wysokiego "C"! Drugiego asa z rzędu zaserwowała Erika Coimbra (8:4). Trener Kawka próbował motywować swoje podopieczne: - Po wygranym secie spuszczamy głowy. Dlaczego? Szkoleniowiec zdecydował się również na podwójną zmianę, z boiska zeszły Dirickx i Zaroślińska, natomiast weszły Kaczor i Śliwa.
      Skomentuj 0
      Katarzyna Zaroślińska była bliska zdobycia punktu bezpośrednio z zagrywki, gdyż piłka zwolniła na siatce, ale w przyjęciu zdążyła Mariola Zenik. Kolejny udany atak na swoim koncie zanotowała Rourke (5:4).
      Skomentuj 0
      Trener Kawka dokonał jednej zmiany w wyjściowym składzie w porównaniu z poprzednimi partiami, na boisku pozostała Joanna Staniucha-Szczurek. Od początku tej odsłony na boisku trwa zacięta walka, ale to Atomówki mają inicjatywę punktową (4:2).
      Skomentuj 0
      Rachel Rourke dołączyła do Klubu 500, czyli 500 punktów zdobytych w ataku w ciągu jednego sezonu! Gratulacje dla atakującej Atomu!
      Skomentuj 0
      Tauron MKS wygrał drugiego seta i doprowadził do remisu 1:1. Mecz rozpoczyna się niejako od początku. Tauron MKS wygrał drugiego seta i doprowadził do remisu 1:1. Mecz rozpoczyna się niejako od początku.
      Skomentuj 0
      Katarzyna Zaroślińska w kontrataku nie zdecydowała się na mocne uderzenie, ale jej techniczny atak był skuteczny (22:25).
      Skomentuj 0
      Maja Tokarska kończy atak z "jednej nogi" i daje piłkę setową Tauronowi MKS (22:24). W hali słychać "Ostatni! Ostatni!" w wykonaniu dąbrowskich kibiców.
      Skomentuj 0
      Trener Grabowski postanowił podwyższyć blok, wprowadził na boisko Annę Podolec. O czas poprosił dąbrowski szkoleniowiec, który ustawił tę akcję. Na tablicy wynik 22:23.
      Skomentuj 0
      Długą akcję kończy podwójne odbicie Marioli Zenik, a w kolejnej sopocianki znowu popełniają prosty błąd i przyjezdne wychodzą na dwupunktowe prowadzenie (21:23).
      Skomentuj 0
      Izabela Bełcik przerzuciła piłkę na prawą stronę do Rachel Rourke, która została złapana przez pojedynczy blok Joanny Staniuchy-Szczurek (20:21).
      Skomentuj 0
      Zespoły grają punkt za punkt, przy stanie 20:19 na zagrywkę wchodzi Dorota Wilk. Jednak efekt tej zmiany nie będzie taki sam, jak w poprzednim secie, tym razem Staniucha-Szczurek mocnym uderzeniem kończy atak (20:20).
      Skomentuj 0
      Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza miały w górze piłkę na wagę remisu, ale Joanna Staniucha-Szczurek zaatakowała w aut. Przyjmująca, inspirowana przez trenerów, poprosiła o wideoweryfikację, która wykazała błąd dotknięcia siatki przez sopocianki, dzięki czemu na tablicy pojawił się remis 18:18.
      Skomentuj 0
      Set powoli zbliża się do końca, teraz znaczenie będzie miała każda akcja, by myśleć o wygranej Zagłębianki muszą wyeliminować proste błędy ze swojej gry. Atomówki nie wypuszczają z rąk prowadzenia (18:16).
      Skomentuj 0
      Trwa zacięta walka, w której ważną rolę odgrywają błędy po obu stronach siatki. Z lewego ataku skutecznie akcję kończy Coimbra (16:14). - Nie ma oddawania piłek, bo sopocianki nas rozjeżdżają, one atakują w każdej akcji, z każdej piłki - mówił do swoich podopiecznych Waldemar Kawka podczas drugiej przerwy technicznej.
      Skomentuj 0
      Przyjezdne proszą o wideoweryfikację po serwisie Katarzyny Zaroślińskiej, ale sędziowie podtrzymali swoją decyzję - zagrywka była autowa (13:13).
      Skomentuj 0
      Dąbrowianki doprowadzają do remisu, a w kolejnej akcji myli się Rourke, tym samym dając prowadzenie rywalkom (12:13). O czas poprosił trener Adam Grabowski.
      Skomentuj 0
      Tym razem Cabrera dostała o wiele lepszą piłkę do ataku, ale zagrała o wiele gorzej. Straty dąbrowianek zmalały do jednego punktu.
      Skomentuj 0
      Zmiana na pozycji przyjmującej w Tauronie MKS - Joanna Staniucha-Szczurek wchodzi za Skowrońską (11:8).
      Skomentuj 0
      Noris Cabrera przyjęła bardzo źle, ta zawodniczka otrzymała piłkę do ataku i z szóstej strefy zaatakowała tuż przy linii, w obronie nie zdążyła Strasz (10:8).
      Skomentuj 0
      Kolejny skuteczny blok Atomówek, które na pierwszej przerwie technicznej prowadzą 8:6.
      Skomentuj 0
      Sędziowie nie odgwizdali nieczystego odbicia przy przyjęciu Justyny Łukasik, ale odgwizdali już dąbrowskiej drużynie, co spotkało się z ostrą reakcją zarówno siatkarek, jak i trenera. Za protesty sędzia główny przyznał Waldemarowi Kawce żółtą kartkę (7:5).
      Skomentuj 1
      • Gabi Zgłoś komentarz
        Żółta kartka dla pana Kawki. Sędziowie chyba troszkę przesadzają, ale wiadomo,że gospodarzom to nawet ściany pomagają.
        As Skowrońskiej, piłka spadła tuż przed Kaczorowską - na tablicy wynik remis 5:5. Kaczorowską zmienia Cabrera.
        Skomentuj 0
        Kapitan Atomu Trefla prosi o wideoweryfikację, sędziowie odgwizdali atak w siatkę Klaudii Kaczorowskiej. Sędziowie zmienili decyzję - akcja będzie powtórzona, gdyż Kaczorowska zaatakowała w blok, a akcja została za szybko przerwana.
        Skomentuj 0
        Jest pierwszy punkt dla dąbrowianek w drugim secie - Elżbieta Skowrońska huknęła po prostej, Rourke była bez szans w obronie (3:1).
        Skomentuj 0
        Katarzyna Zaroślińska wrzucona w dwublok Atomu, który okazał się skuteczny (2:0).
        Skomentuj 0
        Pierwsza partia padła łupem sopocianek, które grają lepiej niż w poprzednich spotkaniach finałowych. Premierowy set był wyrównany. Jaki będzie kolejny? Obie drużyny rozpoczynają bez zmian w składzie.
        Skomentuj 0
        Głośne "Jeszcze jeden! Jeszcze jeden!" poprowadziło Atomówki do zwycięstwa (25:21). Gospodynie wykorzystały błędy rywalek, które w końcówce seta myliły się wyjątkowo często.
        Skomentuj 0
        Koszmarny błąd Zaroślińskiej! Atakująca nie trafiła w piłkę, która wylądowała w połowie siatki. Ta akcja może kosztować Tauron MKS bardzo dużo, o czas poprosił trener Kawka (24:21).
        Skomentuj 0
        Trener Grabowski postanowił wzmocnić zagrywkę, Dorota Wilk weszła za Szeluchinę. Sopocianki zdobyły punkt po błędzie przekroczenia linii środkowej przez rywalki - wideoweryfikacja potwierdziła ten błąd (23:21).
        Skomentuj 0
        Pierwsza zmiana w tym meczu - za Klaudię Kaczorowską wchodzi Noris Cabrera, której blok omija Zaroślińska (21:21).
        Skomentuj 0
        Sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, żadna z drużyn nie pozwala odskoczyć rywalkom na dłużej. Drugi czas dla trenera Atomu Trefla (20:20).
        Skomentuj 0
        Jak to zazwyczaj bywa w takich sytuacjach - Milena Stacchiotti przegrywa pojedynek na siatce z rozgrywającą Izabelą Bełcik (20:18).
        Skomentuj 0
        Trzy punkty z rzędu dla sopocianek! Tym razem o czas prosi Waldemar Kawka (19:18).
        Skomentuj 0
        Rourke ratuje swoją drużynę - w trudnej akcji skończyła atak mimo potrójnego bloku Tauronu MKS. W kolejnej akcji Atomówki, dzięki blokowi Szeluchiny i Bełcik doprowadzają do remisu (18:18).
        Skomentuj 0
        As Frauke Dirickx! Atomówki w przyjęciu niemal bez szans, piłka spadła między Zenik i Kaczorowską. O czas prosi Adam Grabowski (16:18).
        Skomentuj 0
        Długą akcję kończy Leys, która nie tylko zdobyła dla swojej drużyny punkt, ale sprawiła, że MKS "uciekł" z niekorzystnego ustawienia, w którym serwowała Justyna Łukasik (16:16).
        Skomentuj 0
        Podwójny blok Rourke - Łukasik zatrzymuje Charlotte Leys i gospodynie na drugiej przerwie technicznej mają jedno "oczko" przewagi.
        Skomentuj 0
        Cóż za poświęcenie w obronie dąbrowskich siatkarek! Podbijały one piłki w najtrudniejszych momentach. Ostatecznie Rourke kończy przechodzącą piłkę (15:14).
        Skomentuj 0
        Klaudia Kaczorowska świetnie odczytała kierunek ataku Katarzyny Zaroślińskiej! Atomówki utrzymują skromną przewagę (13:12).
        Skomentuj 0
        Atakująca Atomu Trefla jest dziś w bardzo dobrej formie, mimo że była odrzucona od siatki, to zdołała przedrzeć się przez blok rywalek!
        Skomentuj 0
        Póki co, zagrywka odgrywa znaczącą rolę w pierwszym secie. Jeśli dąbrowianki lub sopocianki dobrze przyjmą, nie mają zbyt dużych problemów ze skończeniem ataku. Potęgę swojego serwisu potwierdza Rourke, która zdobywa punkt bezpośrednio tym elementem (11:9).
        Skomentuj 0
        Nieporozumienia pomiędzy rozgrywającymi a skrzydłowymi w obu zespołach. W kontrataku Frauke Dirickx zdecydowała się na swoje "firmowe" zagranie, czyli atak z drugiej piłki, ale Rourke i Łukasik doskonale odczytały jej intencje i zablokowały rozgrywającą MKS-u. Atom prowadzi na pierwszej przerwie technicznej 8:7.
        Skomentuj 0
        Gra obu drużyn jest szarpana, nie brakuje także prostych błędów. Na tablicy wyników remis 6:6.
        Skomentuj 0
        Jeśli sopocianki dobrze przyjmą, są w stanie rozegrać udaną akcję. Dzięki dwóm prostym błędom własnym rywalek (przekroczenie linii środkowej i nieczystemu odbiciu) ich przewaga wynosi już dwa punkty (5:3).
        Skomentuj 0
        Kolejne dwie akcje gospodynie zagrały dużo lepiej i prowadzą 2:1.
        Skomentuj 0
        Pierwszy atak należał do Rachel Rourke, która piłkę wyrzuciła w aut. Atomówki poprosiły o wideoweryfikację, ale sędziowie nie zmienili decyzji.
        Skomentuj 0
        Wyjściowe składy już na parkiecie. Atom Trefl Sopot: Bełcik, Rourke, Szeluchina, Łukasik, Kaczorowska, Coimbra, Zenik (libero) Tauron MKS Dąbrowa Górnicza: Dirickx, Zaroślińska, Stacchiotti, Tokarska, Skowrońska, Leys, Strasz (libero)
        Skomentuj 0
        Trwa przedmeczowa rozgrzewka obu drużyn. Do rozpoczęcia finałowego spotkania numer trzy pozostało już niespełna 10 minut, emocje więc rosną!
        Skomentuj 0
        Już za kilka godzin będzie wiadomo, czy Tauron MKS Dąbrowa Górnicza zostanie nowym mistrzem Polski. A może Atom Trefl Sopot  pokrzyżuje plany rywalkom i przedłuży finałową rywalizację? Odpowiedzi już po godz. 19:30!