Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Już jutro kolejne memoriałowe emocje!  Zaczynamy jak zwykle o 17:30.
Piotr Nowakowski kończy mecz z Belgami! Polska wygrywa 3:1!
Nowakowski zablokowany. Belgowie się bronią.
Dawid Konarski kończy kontrę! Pierwsza meczowa!
Blok antenka Rafała Buszka.
Błędy indywidualne Jolana Coxa. Sporo nerwowości w grze Belgów.
Dawid Konarski i Polska wraca do dwupunktowej przewagi nad rywalem.
As Lecata. Na tablicy wyników remis!
Belgowie próbują wrócić do gry korzystając ze swojej wczorajszej broni, czyli gry przez środek. W roli głównej Arno van de Velde.
Dawid Konarski kończy na prawym skrzydle.
Pieter Verhees podobnie jak w trzecim secie tak i w czwartym próbuje poderwać swój zespół do gry asem serwisowym.
Piotr Nowakowski po raz pierwszy od bardzo dawna w skutecznej akcji ze środka!
Dawid Konarski zablokowany. Przewaga Polaków niebezpiecznie topnieje.
Seppe Baetens przedziera się przez ręce blokujących.
Piotr Nowakowski na boisku!
Artur Szalpuk zablokowany z sytuacyjnej piłki.
Stephane Antiga obserwując boiskowe wydarzenia nadal korzysta z rotacji składem. W miejsce Łomacza wchodzi Fabian Drzyzga i od razu posyła piłkę do Możdżonka na środek siatki.
Kevin Klinkenberg kończy pierwszą swoją akcje w czwartym secie.
Rafał Buszek popełnia błąd przejścia linii 9. metra.
Belgowie bez argumentów w trzecim czwartym secie.
Spodobało się Konarskiemu na linii 9. metra bo nie schodzi z niej od dobrych 5 minut.
Czas dla Dominique Baeyens.
Najpierw zagrywką, teraz atakiem. Nie widać straty Kurka w zespole.
Dawid Konarski zastąpił Kurka na ataku i tak samo jak on posyła asy serwisowe.
Rafał Buszek punktuje na lewym skrzydle.
W czwartej odsłonie na boisku zaprezentuje się Piotr Gacek oraz Dawid Konarski.
Kolejnego seta kończy efektowna czapa na atakującym z Belgii! Polska wychodzi na prowadzenie 2:1!
As serwisowy Bartosza Kurka!
U Belgów zmiany powrotne, a u Polaków pod siatkę za Łomacza wchodzi Dawid Konarski.
Kolejna skończona kontra u Belgów. Szykuje się nerwowa końcówka seta.
Dawno nie widziany Kevin Klinkenberg melduje się na lewym skrzydle.
Marcin Możdżonek nie kończy w pierwszym uderzeniu, nie kończy w drugim. Trzeciej okazji już nie dostał bowiem rywal popełnił w międzyczasie błąd.
Pieter Verhees stanowczy w swoim postępowaniu. Tym razem punktuje Polaków zagrywką.
Podwójna zmiana w szeregach Belgii.
Pieter Verhees próbuje poderwać zespół skutecznym atakiem z krótkiej.
Chwilowa przerwa nie wybiła z uderzenia Polaków. Karol Kłos punktuje zagrywką.
Trener Dominique Baeyens nie czeka i bierze czas dla swojego zespołu.
Choć wynik sugeruje wyrównaną rywalizację, cały czas to Polacy dyktują warunki gry.
Brawo Karol Kłos. Druga przerwa techniczna z dwupunktowym prowadzeniem Polaków.
Piłka po bloku. Punkt dla biało-czerwonej armii Antigi.
Bartosz Kurek popełnia błędy za co przeprasza swoich kolegów.
Karol Kłos jak za swoich najlepszych sezonów, wykańcza akcje wbijając piłkę w czwarty metr boiska.
Bartosz Kurek kiwa na granicy błędu, lecz zdobywa punkt.
Znów Artur Szalpuk! U Grzegorza Łomacza można zauważyć schemat, w którym gdy któryś z kolegów kończy akcję, kolejna również idzie przez jego strefę.
Mocno Artur Szalpuk na prawym skrzydle.
Mimo wcześniejszej dobrej indywidualnej akcji, w kolejnej polski atakujący nie popisuje się i sam jest zablokowany.
A po przerwie pojedynczym blokiem Bartosz Kurek łapie Seppe Baetensa.
Dwa punkty w serii Belgów i Polacy zaczynają się troszkę gubić.
Ponownie Artur Szalpuk popisuje się kończącym zbiciem.
Artur Szalpuk kończy z pipe'a.
Seppe Baetens obija ręce blokujących.
Znów punktuje Karol Kłos. W odróżnieniu od wczoraj, dzisiaj zawodnik PGE Skry Bełchatów jest mocnym punktem zespołu i bardzo często Grzegorz Łomacz korzysta z jego usług.
Skutecznie Karol Kłos na środku siatki.
Gert van Walle zbija po prostej, a jego ataku nie broni Zatorski.
Emocje po drugiej partii, efektownie wygranej przez Polaków ewidentnie opadły bo Biało-czerwoni w kolejną odsłonę wchodzą nie najlepiej.
Z kolei na boisko wraca Simon Van De Voorde.
W trzecim secie w miejsce Miki zostaje Artur Szalpuk.
Czapa Polaków na belgijskim atakującym kończy wymianę drugiej partii! Świetna gra Biało-czerwonych po pierwszym przegranym secie.
W kolejnej akcji podrażniony Kurek niemal wbija piłkę w boisko.
Bartosz Kurek zgaszony potrójnym blokiem.
Artur Szalpuk w pierwszej swojej akcji wybija piłkę daleko po przekątnej, a Belgowie ją podbijają. W powtórce od Łomacza już się nie myli.
Kevin Klinkenberg zablokowany po krótkiej przerwie. Belgowie chyba chcieliby już zakończyć te partię czym prędzej.
Simon Van De Voorde zmienia się z Arno van de Velde, a Karol Kłos serwuje asa.
Świetna obrona Kurka, a w następstwie potrójny blok powstrzymuje belgijskiego atakującego. Polacy nie dadzą sobie wyrwać zwycięstwa w tym secie.
W pakiecie wchodzi również Marcin Możdżonek.
Za Mikę wchodzi Artur Szalpuk.
Po serii świetnych zagrań, tym razem Polacy pogubili sie w swojej grze i oddają punkt rywalowi.
Kolejny as Kurka!
Polacy w końcu złapali swój mistrzowski rytm. Z pola serwisowego nie schodzi Kurek.
Czas dla Belgów.
Idealne dojście do piłki przez Pietera Verheesa i jeszcze lepsze wykończenie akcji.
Bartosz Kurek w gazie.
Na szczęście dla Polaków, Belgowie wyciągają pomocną dłoń w postaci błędów własnych.
Bartosz Kurek atakuje wysoko nad rękami blokujących, jednak równie daleko. Piłka w aucie i przeciwnicy Biało-czerwonych łapią kontakt z nimi.
Polacy nie kończą w pierwszym uderzeniu, a Belgowie skutecznie wykorzystują kontrę.
Zerwany atak Simon Van De Voorde ląduje dobry metr poza linią boczną.
Mateusz Mika znów kiwa i znów zaskakuje rywali.
Bartosz Kurek atakuje z miejsca na potrójnym bloku i kończy!
Brawo sędziowie! Piłka ewidentnie w boisku po zagrywce Buszka.  Potwierdziły to kamery Polsatu.
Rafał Buszek chyba sam się wystraszył swoich statystyk pierwszego seta, bo teraz jak na zawołanie punktuje rywali.
Rafał Buszek w końcu skutecznie. Jak na razie atakuje na poziomie 29 proc.
Mateusz Bieniek mota się na środku i jak się okazuje skutecznie bo ostatecznie wybrał opcję z kiwką, która zaskoczyła rywali.
Jednak w kolejnej akcji Mikę już poniosła fantazja i z sytuacyjnej piłki atakuje prosto w siatkę.
Mateusz Mika eleganckim atakiem blok-aut zdobywa pierwszy punkt w partii.
W drugiej partii do gry wracają Bartosz Kurek oraz Grzegorz Łomacz.
Kolejnego setbola już nie bronią, bo nie przebijają piłki na zagrywce! Belgia wychodzi na prowadzenie 1:0.
Polacy bronią dwóch setowych. Jeszcze cztery!
Rafał Buszek zablokowany i pierwsza setowa dla Belgów.
Czas dla Antigi.
Podwójna zmiana w szeregach Biało-czerwonych.
Szczęśliwie po ataku Kurka piłka odbija się od bloku i ląduje minimalnie na aucie.
Czy w dwóch ostatnich akcjach to była w ogóle siatkówka? Jak na razie zawodnicy obu drużyn prezentują bardzo ciekawą przebijankę.
Bartosz Kurek dał upust złości na prawym skrzydle. Upragnione przejście Polaków.
I cóż z tego, że Polacy dobrze rozbijają defensywę Belgii zagrywką, jak Ci i tak są w stanie wyprowadzić atak. W dodatku skuteczny.
Mateusz Bieniek zaatakował prosto przed siebie, a że tak były ręce Van De Voorde... Czas dla Stephane'a Antigi.
Mateusz Mika jak dotąd ucieka od piłki w przyjęciu jak od ognia. W sumie słusznie, bo jak na razie wszystkie piłki lecące w jego kierunku to przynajmniej metrowe auty.
Mateusz Mika zablokowany i to Belgowie prowadzą na drugiej przerwie technicznej.
Kevin Klinkenberg pozazdrościł Mice sprytu, bo powtórzył akcję. Co prawda skutecznie, ale nie tak efektownie jak Polak.
Bartosz Kurek dwa razy zagrał najmocniej jak potrafił i dwa razy został podbity. Dopiero Mika przechytrzył rywali kiwką.
Czysta siaka u Gerta van Walle, jednak ten nie kończy. Punkt na konto Belgów ląduje dopiero po błędzie Polaków.
Seppe Baetens punktuje Polaków zagrywką.
Cóż to była za obrona Pawła Zatorskiego! Mimo ostatecznego przegrania akcji ręce same składają się do oklasków.
Po chwili na boisku melduje się Karol Kłos i popisuje się równie skuteczną akcją co Bieniek.
Mateusz Bieniek kończy na środku siatki.
Simon Van De Voorde przegrywa rywalizację z taśmą i pierwsze prowadzenie Polaków.
Po powrocie na plac gry, co prawda Bartosz Kurek był pod piłką, ale akcje i tak udało mu się zakończyć z korzyścią dla Polaków.
Gert van Walle niby opiera piłkę o ręce blokujących, nie o taśmę i punkt dla Belgów. Niby ponieważ Bartosz Kurek twierdzi, że absolutnie żadnej piłki w tej akcji nie dotknął.
Mateusz Mika na spokojnie atakuje po prostej w sam narożnik boiska.
Seppe Baetens nie przyjmuje zagrywki Kłosa. Polska wyrównuje stan seta.
Pieter Verhees niczym Buszek, zagrywa daleko w aut.
Kevin Klinkenberg wziął ewidentny aut z zagrywki Kurka, ale to się opłaciło bo ostatecznie i tak punkt pozostał po belgijskiej stronie.
Wcześniej prawym teraz lewym skrzydłem. Skutecznie Rafał Buszek.
Dwa razy z rzędu Bartosz Kurek nie daje się złapać blokiem. Przełamuje ręce rywali na prawym skrzydle.
Dobre otwarcie Belgów. Jak na razie rywale Biało-czerwonych trzymają ich blokiem.
Jedna zmiana w składzie Polaków w odróżnieniu do wczorajszego starcia. Za Michała Kubiaka na boisku w wyjściowej szóstce zameldował się Mateusz Mika.
Sprawiedliwymi spotkania są Paweł Burkiewicz oraz Maciej Twardowski.
Wyjściowe składy: Polska: Kurek, Kłos, Łomacz, Mika, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) Belgia: Klinkenberg, Verhees, Van Der Voorde, Van Walle, Baetens, Valkiers Ribbens (libero)
Obie ekipy skończyły już rozgrzewkę. Za chwilę oficjalna prezentacja i wyjściowe składy obu drużyn.
W oczekiwaniu na mecz zapraszamy do zapoznania się z komentarzami po wczorajszym spotkaniu Polaków.
Obecni bohaterowie boiskowych wydarzeń w Tauron Arenie, reprezentacja Polski i Belgii nie najlepiej zainaugurowali memoriałową rywalizację. Zarówno jedni jak i drudzy przegrali swój pierwszy mecz 2:3.
A w pierwszym środowym meczu górą w bałkańskim starciu okazali się Bułgarzy.
Mecz Polaków ze względu na tie-breaka meczu Serbii z Bułgarią rozpocznie się z 15 minutowym opóźnieniem.
Witamy z Tauron Arena Kraków! Nasi siatkarze już rozgrzewają się przed meczem z Belgami.