Relację prowadzą : autor:
Marcin Motyka
autor:
Rafał Smoliński
Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7(6), 6:4 - Gem, set i mecz Jerzy Janowicz! Polak pokonał Victora Estrellę i wygrał pierwszy mecz od 13 lutego, po serii dziewięciu porażek z rzędu.
Skomentuj 5
Zobacz więcej komentarzy (2)
Jerzy Janowicz dołączył więc do Agnieszki Radwańskiej w II rundzie Rolanda Garrosa. A jeszcze dziś o promocję do 1/32 finału powalczy Katarzyna Piter, której rywalką będzie Andżelika Kerber. Z tego spotkania również przeprowadzimy relację na żywo!
Skomentuj 0
Rywalem rozstawionego z numerem 22. Jerzego Janowicza w II rundzie będzie Jarkko Nieminen, który dziś pokonał innego reprezentanta Polski, Michała Przysiężnego.
Skomentuj 0
Jerzy Janowicz w całym meczu posłał 15 asów serwisowych, ale popełnił też aż 13 podwójnych błędów. Polak po trafionym pierwszym podaniu zdobył 83 proc. rozegranych punktów, zanotował sześć przełamań, 44 uderzenia kończące i popełnił 67 niewymuszonych pomyłek.
Skomentuj 1
Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7(6), 5:4* - Meczbol dla Janowicza!
Skomentuj 7
Zobacz więcej komentarzy (4)
Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7(6), 5:4* - 15-30, Polak dwie piłki od meczu.
Skomentuj 3
  • Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7(6), 5:4* - "Na sucho" przy własnym serwisie Janowicz. Jeden wygrany gem dzieli Polaka od awansu do II rundy, ale po przerwie podawać będzie Estrella.
    Skomentuj 1
    • Sargon Zgłoś komentarz
      Jak przyjdzie Jurkowi zagrać z lepszym grajkiem, to takie pitu-pitu może nie wystarczyć...
      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:7(6), 4:4 - Trzeci gem z rzędu dla Dominikanina. Janowicz był już o krok od zwycięstwa, a tymczasem w tym secie oraz w całym meczu jeszcze wiele może się zdarzyć.
      Skomentuj 4
      • nieugryze Zgłoś komentarz
        Jeżeli Jerzyk nie wygra tego spotkania, to jedyna jego szansa na wygranie to ... spotkanie ze mną ;). Kiedyś zagrałem kilka meczów, a co ...? ;)
          Nawet lubię angielski humor, ale to już chyba trochę przesada...
          • nowa Zgłoś komentarz
            Na czysto i można? można
            Zobacz więcej komentarzy (1)
            Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7(6), 4:3* - Po znakomitym serwisie miał prostą piłkę do skończenia na forhendzie Janowicz, lecz popełnił straszliwy błąd. Estrella zaciska pięć, bo ma przełamanie powrotne, a jego gra sprawia Polakowi coraz większe trudności.
            Skomentuj 3
            Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:7(6), 4:2 - Niedobrze, oddał inicjatywę Janowicz i Estrella ma break pointa.
            Skomentuj 0
            Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:7(6), 4:2 - Janowicz nie podjął walki przy serwisie rywala.
            Skomentuj 1
            Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7(6), 4:1* - Znakomity gem Polaka. Estrella nie był w stanie znaleźć odpowiedzi na potężne serwisy naszego reprezentanta.
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:7(6), 3:1 - Pierwszy gem w czwartej partii dla Estrelli.
            Skomentuj 2
            Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7(6), 3:0* - Znakomity początek czwartego seta w wykonaniu Polaka: gem wygrany "na sucho", przełamanie i gem wygrany do 15.
            Skomentuj 1
              Chyba ten 3 set to taki wypadek przy pracy, albo bardziej zlekceważenie przeciwnika - mały psztyczek na przyszłość ;)
              Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:7(6), 2:0 - Przełamanie dla Janowicza! Nasz reprezentant zaatakował forhendem, po czym udał się  do siatki, a próba minięcia Estrelli była nieudana.
              Skomentuj 2
              Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7(6), 1:0* - Świetny return Polaka i break point.
              Skomentuj 0
              Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:7(6), 1:0* - Polak otwiera czwartą partię gemem wygranym bez straty punktu.
              Skomentuj 1
              Czwartego seta serwisem rozpocznie Janowicz.
              Skomentuj 2
              Przerwa pomiędzy trzecim a czwartym setem będzie nieco dłuższa, bo tenisiści skorzystali z przysługującej im przerwy toaletowej.
              Skomentuj 2
              Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:7(6), 0:0 - Gem i trzeci set Victor Estrella! Jerzy Janowicz w tie breaku nie wykorzystał piłki meczowej i popełnił trzy podwójny błędy serwisowe, w tym jednego przy setbolu dla Dominikanina.
              Skomentuj 4
              Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:6(6-7) - Genialny półwolej Estrelli i setbol.
              Skomentuj 5
                No to niech przedłuży do 4 seta bo na 5 to zejdę
                  No chyba, że Juras chciał dziś pograć dłużej i to wszystko jest już tak pomyślane... ;)
                    "Jurek jest expertem w fundowaniu sobie problemów" ten komentarz mi się podobał
                    Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:6(6-6)* - Lepszy w grze na małe pola okazał się Estrella, czym obronił piłkę meczową.
                    Skomentuj 1
                    Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:6(6-5)* - As i meczbol dla Polaka!
                    Skomentuj 1
                    Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:6(5-5) - Wygrywający serwis łodzianina.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:6(4-5) - Świetny skrót i Polak niweluje stratę.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:6(3-5)* - Pomyłka z forhendu Estrelli.
                    Skomentuj 0
                    Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:6(2-5)* - Piąty przegrany punkt z rzędu przez Janowicza.
                    Skomentuj 1
                      Szkoda, że Ołówek nie trafił lepiej w losowaniu, obecnie jest chyba w lepszej formie niż Jerzyk...
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:6(2-4) - Drugi podwójny błąd serwisowy Polaka w tie breaku.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:6(2-3) - Znów skutecznie zaatakował Estrella.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:6(2-2)* - Agresywnie z głębi kortu grał Estrella i wymusił błąd Polaka.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:6(2-1)* - Podwójny błąd serwisowy Janowicza.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:6(2-0) - Niewielki błąd Estrelli.
                      Skomentuj 2
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 6:6(1-0) - Mini przełamanie na początek dla Polaka.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 6:6* - O losach trzeciego seta, a być może całego meczu Janowicza z Estrellą zadecyduje tie break.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 5:6 - Mógł się pokusić o przełamanie Janowicz, doprowadził do stanu równowagi, lecz Estrella utrzymał serwis i jedyna droga do zakończenia tego meczu w trzech setach przez Polaka wiedzie przez tie breaka.
                      Skomentuj 6
                      Zobacz więcej komentarzy (3)
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 5:5* - Dwa podwójne błędy serwisowe Janowicza w dziesiątym gemie, ale na szczęście Polak utrzymał podanie i wyrównał na 5:5.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 4:5 - Trzy z rzędu przegrane gemy nie wybiły z rytmu Estrelli. Dominikanin ciągle ma wielką ochotę do gry i obejmuje prowadzenie w trzecim secie.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 4:4* - To Polak znów dyktuje warunki na korcie, tak jak w pierwszych dwóch setach. Trzeci gem z rzędu dla łodzianina.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 3:4 - Janowicz wraca do gry w trzecim secie! W wymianie Dominikanin nieczysto zagrał z forhendu, piłka pofrunęła daleko poza kort i nasz reprezentant tym samym odrobił stratę przełamania.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 2:4*- Lepsza gra Polaka i są tego efekty. Jest piłka na odrobienie straty breaka.
                      Skomentuj 3
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 2:4* - Dobry gem serwisowy Janowicza, ale łodzianin musi odrobić stratę breaka, bo dojdzie do czwartego seta.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 1:4 - Znów "na sucho" Estrella i przewaga Dominikanina robi się już wyraźna.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 1:3* - Otwiera Janowicz swój dorobek w trzecim secie.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 0:3 - Po przełamaniu gem "na sucho" wygrany przez Estrellę. Dominikanin zdobył dziesięć kolejnych punktów.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 0:2* - Szósty podwójny błąd serwisowy Janowicza w tym meczu, ale zdecydowanie najbardziej kosztowny, bo popełniony przy break poincie. Pierwsze przełamanie dla Estrelli.
                      Skomentuj 2
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 0:1 - W szyki Polaka wkradło się rozluźnienie, 0-40.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 6:4, 0:1 - Polak nie wykorzystał dwóch szans na przełamanie i Estrella zapisał gema otwarcia trzeciego seta na swoim koncie.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 0:0* - Już na otwarcie trzeciego seta Janowicz ma break pointy.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 6:4, 0:0* - Gem i drugi set Jerzy Janowicz! Polak w pełni kontroluje to spotkanie i już tylko jedna wygrana partia dzieli go od awansu do II rundy.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 5:4 - Dwa setbole dla łodzianina.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 5:4 - Estrella dołożył kolejnego gema, ale po przerwie to Polak będzie serwował, aby wygrać drugą odsłonę.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 5:3* - Janowicz prowadził już 40-0 w ósmym gemie, Estrella zdołał doprowadzić do stanu równowagi, lecz dwa kolejne punkty padły łupem Polaka, który jest już o krok od prowadzenia 2-0 w setach.
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 4:3 - Najlepszy gem Estrelli w tym meczu, ale to marne pocieszenie dla Dominikanina, bowiem cały czas ma do odrobienie znaczną stratę.
                      Skomentuj 1
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 4:2* - Pojawiają się błędy, ale to normalna rzecz u naszego reprezentanta, który jednak wciąż w pełni kontroluje ten pojedynek
                      Skomentuj 0
                      Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 3:2 - Dominikanin obronił dwie piłki na przełamanie, ale przy trzeciej po wyrzucającym forhendzie Janowicz popełnił błąd i oddał podanie. Sytuacja naszego reprezentanta robi się coraz bardziej komfortowa.
                      Skomentuj 1
                        Tego gema na 3:2, przy 3 breakach Janowicza nie sposób było nie wygrać. Rywal pomaga, jak może. Jest dobrze.
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 2:2* - Dwa podwójne błędy serwisowe Estrelli z rzędu, do tego wygrana wymiana przez Polaka i trzy break pointy.
                        Skomentuj 1
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 2:2* - Siła ognia oraz większe umiejętności tenisowe wyraźnie są po stronie Polaka.
                        Skomentuj 0
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 1:2 - Dominikanin utrzymał własne podanie i pierwszy raz wygrał gema, w którym musiał bronić break pointa.
                        Skomentuj 1
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 1:1* - Nie wykorzystał okazji Janowicz i przestrzelił bekhendowy return.
                        Skomentuj 0
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 1:1* - Kolejna wymiana wygrana przez Polaka i break point.
                        Skomentuj 0
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 1:1* - Janowicz również odpowiada gemem na sucho i mamy remis w drugim secie.
                        Skomentuj 0
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella *6:1, 0:1 - Dobre otwarcie Estrelli, gem wygrany do zera i Dominikanin pierwszy raz w tym spotkaniu obejmuje prowadzenie w secie.
                        Skomentuj 0
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella 6:1, 0:0* - Gem i pierwszy set Jerzy Janowicz! W ciągu 22 minut gry Victor Estrella wygrał tylko jednego gema.
                        Skomentuj 2
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella *5:1 - Fantastycznym bekhendowym returnem Estrella obronił setbola. Ale po asie Polak ma drugą szansę na zakończenie partii.
                        Skomentuj 2
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella *5:1 - Piłka setowa dla Polaka!
                        Skomentuj 0
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella *5:1 - Dobry return Polaka, po którym Estrella wyrzucił forhend. Drugie przełamanie i łodzianin serwuje, by wygrać pierwszego seta.
                        Skomentuj 0
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella 4:1* - Znów trzy szanse na breaka dla Janowicza.
                        Skomentuj 0
                        Jerzy Janowicz - Victor Estrella 4:1* - Janowicz obronił break pointa akcja przy siatce, dołożył do tego dwa świetne podania i tym samym podwyższył prowadzenie.
                        Skomentuj 1
                          Wygląda na to, że wreszcie Jerzyk przełamie fatalną passę. Mało znany przeciwnik wydaje się być idealnym do odblokowania się.
                          Jerzy Janowicz - Victor Estrella *3:1 - Dwa podwójne błędy serwisowe Polaka, do tego pomyłka z forhendu i Estrella ma piłkę na odrobienie strat.
                          Skomentuj 0
                          Jerzy Janowicz - Victor Estrella *3:1 - Znakomity gem Janowicza, zwieńczony wspaniałym forhendowym winnerem, który dał mu przełamanie "na sucho".
                          Skomentuj 0
                          Jerzy Janowicz - Victor Estrella 2:1* - 0-40 i trzy break pointy dla Janowicza.
                          Skomentuj 0
                          Janowicz i Estrella dopiero rozpoczęli swój pojedynek, a tymczasem jest już znany rywal dla lepszego z tej pary i niestety nie będzie to Michał Przysiężny. Polak przegrał z Jarkko Nieminenem 7:6(7), 4:6, 7:6(3), 3:6, 4:6.
                          Skomentuj 0
                          Jerzy Janowicz - Victor Estrella 2:1* - Polak przegrywał już 15-30, ale wyszedł obronną ręką z opresji dzięki znakomitym serwisom.
                          Skomentuj 0
                          Jerzy Janowicz - Victor Estrella *1:1 - Estrella pewnie doprowadza do remisu, wygrywając pierwszego gema w historii swoich wielkoszlemowych startów.
                          Skomentuj 0
                          Jerzy Janowicz - Victor Estrella 1:0* - Gem otwarcia wygrany przy własnym serwisie przez Polaka.
                          Skomentuj 0
                          Zaczynamy od serwisu Janowicza!
                          Skomentuj 1
                          Tenisiści przeprowadzają rozgrzewkę, będzie to ich pierwszy bezpośredni pojedynek.
                          Skomentuj 0
                          Jerzy Janowicz przystępuje do Rolanda Garrosa notując serię dziewięciu porażek z rzędu. Polak broni punktów za zeszłoroczną III rundę paryskiego turnieju. Natomiast dla Victora Estrelli to wielkoszlemowy debiut.
                          Skomentuj 3
                          Dobiegła końca dramatyczna pięciosetowka pomiędzy Radkiem Stepankiem a Facundo Arguello, wygrana przez Czecha 6:7(8), 3:6, 6:4, 6:3, 6:2, więc na korcie numer 7 pojawili się już Jerzy Janowicz i Victor Estrella.
                          Skomentuj 0
                          Od godz. 15:00 zapraszamy na relację na żywo z meczu I rundy wielkoszlemowego Roland Garros 2014 pomiędzy Jerzym Janowiczem a Victorem Estrellą.