Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Żużel. Tak minął tydzień. KSM zbliża się nieuchronnie, przełom w sprawie Rosjan

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z kończącego się tygodnia. Przypominamy, co ważnego wydarzyło się w ostatnich dniach.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
mecz finałowy PGE Ekstraligi WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: mecz finałowy PGE Ekstraligi
Poniedziałek

W zawodowym sporcie nie ma chyba drugiej grupy, której zarobki rosną ostatnio w tak szybkim tempie, jak w przypadku żużlowców. To wcale nie oznacza, że dyscyplina ma się świetnie. Kluby żyją ponad stan i niebawem mogą grozić im bankructwa. Więcej TUTAJ.

- Miejmy nadzieję, że nadal wszystko będzie szło zgodnie z planem i za rok będziemy świętować awans do najwyższej klasy rozgrywkowej - powiedział w rozmowie z naszym portalem Jerzy Kanclerz. Wywiad ze sternikiem Abramczyk Polonii Bydgoszcz dostępny jest TUTAJ.

Urząd Miasta w Gnieźnie czyni starania, aby pozyskać fundusze na modernizację obiektu żużlowego w ich mieście. - Nie dostaniemy pieniędzy z Ministerstwa Sportu na remont stadionu, to już dziś wiemy. Myślimy w tej chwili o projektach unijnych, bo tutaj jest akurat jakaś szansa - mówił prezydent miasta, Tomasz Budasz. Więcej TUTAJ.

Wtorek

Skład Polonii Bydgoszcz nadal nie jest zamknięty. Działacze rozglądają się za młodzieżowcem, który stworzy duet z Wiktorem Przyjemskim. Wiemy, kto jest na celowniku klubu. Zobacz TUTAJ.

Nagonce na swój klub sprzeciwiają się kibice w Lublinie. Pojawiają się zarzuty, że Motor ma łatwiej, ponieważ jest sponsorowany przez Spółki Skarbu Państwa. Na to zareagowali fani Koziołków, którzy opublikowali specjalny list. Czytaj TUTAJ.

Środa

Do zaskakującego obrotu spraw doszło na giełdzie transferowej. Mimo oferty m.in. z For Nature Solutions Apatora Toruń Jan Kvech postanowił pozostać na zapleczu PGE Ekstraligi i doszedł do porozumienia ze Stelmet Falubazem Zielona Góra na starty w tym klubie w latach 2023 i 2024. Więcej TUTAJ.

Tego dnia H.Skrzydlewska Orzeł Łódź pochwalił się pozyskaniem Marka Cieślaka. Dla doświadczonego szkoleniowca jest to powrót do pracy w roli trenera. Więcej TUTAJ.

Czwartek

Władze PZM wciąż nie ogłosiły decyzji w sprawie jazdy trzech Rosjan z polskimi paszportami w naszych rozgrywkach, ale mimo to jest pewne, że zawodnicy już w listopadzie podpiszą kontrakty z naszymi klubami. Więcej informacji TUTAJ.

Bez zmiany na stanowisku trenera w Moje Bermudy Stali Gorzów. Przez najbliższe dwa lata funkcję tą sprawować będzie nadal Stanisław Chomski. Więcej TUTAJ.

Nowego klubu szuka Michał Curzytek, a za jego następcą rozglądają się już działacze Betard Sparty. Kto może trafić do złotych medalistów DMP 2021? Sprawdź TUTAJ i TUTAJ.

PGE Ekstraliga zamierza w przyszłym roku wprowadzić prekontrakty z wysokimi karami finansowymi, by kluby nie wyrywały sobie zawodników. Krzysztof Cegielski przekonuje, że ten pomysł się nie sprawdzi, bo żużlowcy wyciągną odpowiednie wnioski. Więcej TUTAJ.

Piątek

- Żałuję, że w Orle nie został Luke Becker. Uważam go za bardzo dobrego zawodnika. Byłem zresztą nieco zaskoczony, że tylu zawodników odchodzi z Orła, bo wiem, że byli rozliczeni. Nie wiem, o co tak naprawdę chodziło - mówił w rozmowie z WP SportoweFakty Marek Cieślak, nowy trener łódzkiej drużyny. Więcej TUTAJ.

Prezesa klubu przedstawił SpecHouse PSŻ Poznań. Decyzja o wyłonieniu z zarządu prezesa i wiceprezesa niewiele zmieni, bo najważniejsze decyzje nadal będą omawiane i podejmowane wspólnie. Więcej TUTAJ.

Sobota

W Gnieźnie pojawiły się opóźnienia w wypłatach, jednak ostatecznie wszystkie wynagrodzenia trafiły w ręce zawodników. - W październiku zamknęliśmy rozliczenia z naszymi zawodnikami, dotrzymaliśmy w ten sposób danego im słowa. Nie ma mowy o żadnych ugodach. Zarobione pieniądze na torze zostały wypłacone i w tym momencie stanowczo dementujemy plotki o olbrzymim zadłużeniu klubu wobec zawodników. Takie głosy niestety nie pomagały w prowadzeniu rozmów kontraktowych pod kątem przyszłego sezonu - mówił Radosław Majewski, dyrektor Aforti Startu Gniezno. Więcej TUTAJ.

Prezesi klubów żużlowych narzekają na rosnące wymagania finansowe zawodników. Coraz wyższymi stawkami na rynku zaskoczona nie jest Marta Półtorak, która zwraca uwagę m.in. na szalejącą inflację i większe koszty po stronie żużlowców. Czytaj TUTAJ.

Witold Skrzydlewski w rozmowie z naszym portalem zdradził kulisy rozmów z zawodnikami. - Temu panu już nie podam ręki - powiedział nam główny sponsor klubu. Więcej TUTAJ.

Stadion w Zielonej Górze doczeka się naprawy spalonego przed rokiem masztu oświetleniowego. W grę wchodzą jednak gigantyczne kwoty. Sprawdź TUTAJ.

PGE Ekstraliga uważnie śledzi ostatnie wydarzenia na rynku transferowym i zaczyna obawiać się, że kluby w całości spożytkują nowy kontrakt telewizyjny na wynagrodzenia dla żużlowców. W związku z tym należy spodziewać się stanowczej reakcji. Czy wprowadzenie KSM jest nieuniknione? Więcej TUTAJ.

Niedziela

Od kilku miesięcy środowisko żużlowe elektryzowała dyskusja na temat dopuszczenia do startów Rosjan z polskimi paszportami. Ostatecznie zdecydowano, że nie ma podstaw prawnych, by dalej blokować żużlowców, którzy już kilka lat temu otrzymali polskie obywatelstwa. Czytaj TUTAJ.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Czy KSM powinien zostać wprowadzony jak najszybciej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×