Żużel. Tak minął tydzień. Kolejarz Rawicz bez licencji i przyszłość Dudka

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z kończącego się tygodnia. Przypominamy, co ważnego wydarzyło się w ostatnich dniach.

Kacper Kozłowski
Kacper Kozłowski
Patryk Dudek WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Patryk Dudek
Poniedziałek

Patryk Dudek coraz częściej wspomina o tym, że jego przygoda z KS Apator Toruń może niedługo dobiec końca. Po sezonie bardzo możliwy jest angaż w macierzystym klubie Dudka, czyli Enea Falubazie Zielona Góra. (czytaj TUTAJ)

Patrick Hansen dochodzi do zdrowia w zaskakująco szybkim tempie, czym chwali się na mediach społecznościowych. Kibice mogli zobaczyć jak, chociażby chodzi o własnych siłach po mieszkaniu, wchodzi do pokoju klubowego Krzysztofa Mrozka, jeździ na rowerze lub ćwiczy na siłowni. Duńczyk chce w ten sposób inspirować innych. (czytaj TUTAJ)

Po siedmiu latach przerwy do Częstochowy wraca ściganie na lodzie organizowane przez tamtejszy Włókniarz. 23 lutego odbędzie się Gala Lodowa o Puchar Prezydenta Miasta. (czytaj TUTAJ)

ZOBACZ WIDEO: Kościecha szczerze o swoim zawodniku. "Byłem sceptyczny do tego kontraktu"

Wtorek

Kolejarz Rawicz w 2024 roku nie wystartuje w rozgrywkach ligowych. Zarząd Główny Polskiego Związku Motorowego utrzymał w mocy decyzję zespołu licencyjnego, o odmowie przyznania licencji temu klubowi. (czytaj TUTAJ)

- Chciałbym tam jeździć tak, by zostać zapamiętanym na długo. Marzyłem o tym od dziecka. Szymon Woźniak w tym roku zadebiutuje w cyklu Grand Prix jako stały uczestnik i nie zamierza być, tylko tłem dla najlepszych. (czytaj TUTAJ)

- Nie mam wątpliwości, że niektórym prezesom nie spodoba się wyższa kwota za wyszkolenie zawodnika, ale tzw. ekwiwalent należy podnieść i to jak najszybciej. Obecne sumy są nierynkowe. Była prezes Texom StalI Rzeszów w swoim felietonie komentuje sprawę wyższych ekwiwalentów za wyszkolenie (czytaj TUTAJ)

Środa

Dwie nowe lokalizacje pojawią się w kalendarzu TAURON SEC. Impreza ponownie zostanie rozegrana na Węgrzech, ale tym razem w Debreczynie. Oprócz tego po raz pierwszy impreza zagości w Grudziądzu. Wielki finał będzie miał miejsce ponownie na Stadionie Śląskim w Chorzowie. (czytaj TUTAJ)

- Dzisiaj największym problemem wcale nie jest brak młodych żużlowców, a mechaników. Kolejny problem, z którym będzie musiał się zmagać żużel w najbliższych latach. Według prezesa Tauron Włókniarza Częstochowa już za niedługo wszyscy odczują brak mechaników, którym płaci się całkiem dobre pieniądze. (czytaj TUTAJ)

Czwartek

Po informacji, że Kolejarz Rawicz nie przystąpi do rozgrywek w sezonie 2024, kontrakty trzech zawodników tego klubu zostały rozwiązane. Najbardziej łakomym kąskiem jest Franciszek Majewski. (czytaj TUTAJ)

Najbliżej podpisania Majewskiego jest Abramczyk Polonia Bydgoszcz, która kusi byłego już juniora Kolejarza. "Gryfy" będą musiały zapłacić ekwiwalent byłemu klubowi 17-latka. Kwota ta ma opiewać na 240 tysięcy. (czytaj TUTAJ)

Sezon żużlowy już za rogiem, więc kluby powoli zaczynają się przygotowywać do wyjazdu na tor. Dyrektor Fogo Unii Leszno, Sławomir Kryjom zapowiedział, że jeśli pogoda pozwoli to już 10 marca "Byki" wyjadą na tor. (czytaj TUTAJ)

Piątek

Memoriał Edwarda Jancarza zapowiada się naprawdę ekscytująco. Kolejnym potwierdzonymi zawodnikami zostali Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski. (czytaj TUTAJ)

Koszmarnie zakończyła się 9. runda IM Argentyny. W wyścigu finałowym dramatycznie wyglądający wypadek mieli Nicolas Covatti i Facundo Albin. U tego pierwszego doszło do złamania kości piszczelowej i strzałkowej z przemieszczeniem. (czytaj TUTAJ)

Sobota

Ze sprawozdań finansowych klubów PGE Ekstraligi wynika, że po raz kolejny najlepiej zarządzanym polskim klubem jest Betard Sparta Wrocław. W 2022 zakończyła rok z zyskiem 3,8 mln złotych. (czytaj TUTAJ)

Hitowy transfer Taia Woffindena do KS Apatora Toruń  jest coraz bliżej. Jacek Frątczak jednak ostrzega, że wszystko jeszcze może się zdarzyć, a planowanie takich ruchów z rocznym wyprzedzeniem jest obarczone dużym ryzykiem. (czytaj TUTAJ)

Niedziela

Choć Kolejarz Rawicz nie przystąpi do rozgrywek, to są ludzie w tym mieście, którzy chcą ratować żużel. W pomoc klubowi zaangażowała się gmina. Jest nawet szansa na wystawienie drużyny w zawodach młodzieżowych. (czytaj TUTAJ)

Przejęcie klubu po miliarderze Romanie Karkosiku pozwoliło wejść Przemysławowi Termińskiemu do ogólnopolskiej polityki. Krytyka partii sprawiła, że dziś w PO ma więcej wrogów niż w PiS-ie. Do gry może jednak wrócić jako polityk Trzeciej Drogi. (czytaj TUTAJ)

Czytaj także:
Obsada Kryterium Asów coraz mocniejsza. Znamy następnych uczestników
Wieloletnia podpora ROW-u wyleczona z żużla. Jazdy uczył się, podglądając Wyglendę i Worynę

Oglądaj TAURON SEC tylko w TVP Sport

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×