Żużel. Tak minął tydzień. Coraz więcej zawodników na torze i nowa nazwa mistrza Polski

"Tak minął tydzień" to zbiór najciekawszych informacji z kończącego się tygodnia. Przypominamy, co ważnego wydarzyło się w ostatnich dniach.

Kacper Kozłowski
Kacper Kozłowski
Bartosz Zmarzlik (z lewej) i Mateusz Cierniak WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik (z lewej) i Mateusz Cierniak.
Poniedziałek Żużel budzi się z zimowego snu. Pogoda w tym tygodniu sprzyjała wyjazdowi na tor. W angielskim Workington potrenować mieli okazję Daniel Bewley i Niels Kristian Iversen. (czytaj TUTAJ)

Już 30 marca odbędzie się Memoriał Edwarda Jancarza, który zainauguruje sezon. W poniedziałek poznaliśmy pełną obsadę turnieju, który odbędzie się w Gorzowie. Na torze zamelduje się światowa czołówka z Bartoszem Zmarzlikiem, Maciejem Janowskim, czy Jackiem Holderem na czele. Zapowiada się ekscytujący start sezonu. (czytaj TUTAJ)

Wtorek

H.Skrzydlewska Orzeł Łódź podpisał kontrakt z Sewerynem Orgackim. Były zawodnik GKM-u Grudziądź ma wzmocnić formację juniorską drużyny Macieja Jądera. (czytaj TUTAJ)

ZOBACZ WIDEO: Koniec kariery, spokój czy nowy impuls. Czego potrzebuje Tai Woffinden?

Tauron najprawdopodobniej nadal będzie wspierał Włókniarza Częstochowa. Nie jest to jeszcze potwierdzone, gdyż w spółce nastąpiły roszady w radzie nadzorczej. Wszystko wskazuje jednak na to, że współpraca będzie kontynuowana. (czytaj TUTAJ)

- To jest alarmujące - ostrzega była prezes Marta Półtorak, a Jan Krzystyniak dodaje, że "czeka, aż prezesi się wykrwawią". Straty polskich klubów w roku 2023 są bardzo niepokojące i może to oznaczać niemałe kłopoty, o czym wspominali we wtorek eksperci. (czytaj TUTAJ)

Środa

W środę przyjrzeliśmy się, w których ośrodkach zaraz zawodnicy mogą pojawić się na torze. Coraz więcej torów jest już gotowych na ściganie. (czytaj TUTAJ)

Kolejarz Rawicz nie przystąpi do rozgrywek ligowych w roku 2024. Problemy klubu jednak zjednoczyły środowisko, które błyskawicznie będzie próbowało odbudować żużel w Rawiczu. Pomoc zaoferował również wychowanek klubu Marcel Kajzer. (czytaj TUTAJ)

Węgry od kilku lat cierpią na brak zawodników, którzy byliby w stanie powalczyć o jakieś sukcesy na arenie międzynarodowej, tak jak to miało miejsce jeszcze w latach 90. Była gwiazda węgierskiego żużla, czyli Antal Kocso nie wróży zmiany tego stanu w najbliższych latach i w wywiadzie wspomina o sporych kłopotach czarnego sportu w swojej ojczyźnie. (czytaj TUTAJ)

Czwartek 

Można powiedzieć, że sezon żużlowy w Europie zainauguruje turniej we francuskim Lamonthe-Landerron. W czwartek poznaliśmy pełną obsadę turnieju. 10 marca na to wyjadą choćby najlepsi francuscy żużlowcy Dimitri Berge i David Bellego oraz Adam Ellis. (czytaj TUTAJ)

Zawsze to cieszy, gdy w klubach sprawy finansowe i organizacyjne są jasne i przejrzyste. Texom Stal Rzeszów opublikowała komunikat, w którym podała kilka bardzo ważnych informacji, które powinny ucieszyć fanów tego klubu. Co najważniejsze, pochwalono się, że wszystkie zobowiązania wobec zawodników zostały wypłacone miesiąc przed terminem. (czytaj TUTAJ)

Wciąż nie wiadomo co z przepisem o obowiązkowym wychowanku na pozycji juniora. Pojawiła się nowa koncepcja wśród działaczy. Chodzi o nagradzanie klubów finansowo, które stawiają na swoich wychowanków. Miałoby to działać podobnie jak w przypadku piłkarskiej PKO Ekstraklasy i systemu Pro Junior System. (czytaj TUTAJ)

Piątek

W piątek wyszły na jaw nowe fakty dotyczące niedoszłego transferu Jasona Doyla do KS Toruń. Jednym z powodów były oczywiście pieniądze, ale również opinia zawodników z Torunia, którzy nie byli przekonani do tego ruchu. (czytaj TUTAJ)

- Prezes jeździł z przysłowiową walizką i próbował ją sprzedać. - wyznał Franciszek Majewski w wywiadzie, który pojawił się na naszej stronie. Nowy zawodnik Polonii Bydgoszcz zdradził kulisy przenosin do drużyny "Gryfów". (czytaj TUTAJ)

Najlepsza drużyna dwóch ostatnich sezonów PGE Ekstraligi w tym roku w rozgrywkach ligowych pojedzie pod nową nazwą. Zmieni się człon sponsora tytularnego mistrza Polski. Drużyna od 1 marca 2024 roku oficjalnie nazywa się Orlen Oil Motor Lublin. (Czytaj TUTAJ)

Potwierdziła się również informacja, że plotki o zakupie licencji przez TVP na pokazywanie PGE Ekstraligi są nieprawdziwe. Nowe władze Telewizji Polskiej chciałyby wejść mocniej w żużel, ale nie na taką skalę. (czytaj TUTAJ)

Sobota

W sobotę po raz pierwszy na tor wyjechano w Rawiczu oraz Częstochowie. Pierwsze treningi na motocyklu mają już za sobą zawodnicy Orła Łódź. Co ciekawe pojawiło się również kilka dobrze znanych postaci jak Tomasz Gapiński i Sebastian Ułamek. (czytaj TUTAJ)

Za tyle, co ja dokładam do klubu w ciągu roku, mógłbym zostać sponsorem tytularnym ligi na pięć lat - powiedział Witold Skrzydlewski w wywiadzie dla Sportowych Faktów. Prezes Orła poruszył również temat Nickiego Pedersena i kulis rozmów z Duńczykiem. (czytaj TUTAJ)

Nowym kapitanem Enea Falubazu Zielona Góra został Przemysław Pawlicki. Ta rola ma mu dać jeszcze więcej pewności siebie i sprawić, że będzie jednym z liderów zespołu z Grodu Bachusa w najlepszej lidze świata. (czytaj TUTAJ)

Niedziela

Menedżer Ultrapur StartU Gniezno zapowiedział, że dla zespołu z pierwszej stolicy Polski będą jeździć najlepsi zawodnicy. - Nie ma żadnych układów, nie ma żadnych znajomości. - zadeklarował Tomasz Fajfer. (czytaj TUTAJ)

W sobotę ruszyła sprzedaż biletów na IMME, a już w niedziele pojawiła się informacja, że pozostało niewiele biletów na zawody, które odbędą się na torze w Łodzi. Bardzo cieszy zainteresowanie tym turniejem także prezesa Orła. - Gdyby był komplet, to powiem, że to najszczęśliwszy dzień w moim życiu - przyznał Witold Skrzydlewski. (czytaj TUTAJ)

Czytaj także:
Szczere wyznanie byłego zawodnika ROW-u Rybnik. Rówieśnicy znęcali się nad nim psychicznie
Legenda prowadzi zespół w trybie... online. Prezes tłumaczy

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×