Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Transfery: Częstochowskie "TOP 10" bieżącego tysiąclecia

Włókniarz Częstochowa w przerwie zimowej przekonał do siebie Grzegorza Walaska. Był to jeden z hitów minionego okresu transferowego. W wykonaniu Lwów to nie pierwszy taki przypadek.
Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Andreas Jonsson trafił do Włókniarza z Apatora Toruń. Reprezentował Lwy w latach 2002 - 2003. Później przeniósł się do Polonii Bydgoszcz

Analizując fakty na przestrzeni kilku ostatnich lat można wysnuć wniosek, iż częstochowskie środowisko sprzyja zawodnikom. Zresztą wielu jest żużlowców, którzy doceniają podejście działaczy klubu (starych i nowych) i przede wszystkim kibiców. Ci ostatni nade wszystko cenią sobie walkę i zaangażowanie, nawet kosztem sukcesów. Zapewne stąd tak wiele było udanych sezonów w wykonaniu jeźdźców spisywanych na straty. Jonas Davidsson, Lukas Dryml, Tomasz Gapiński - to tylko kilku z tych, którzy we Włókniarzu pokazali, że są w stanie wziąć na swoje barki ciężar rywalizacji. Szerzej na ten temat pisaliśmy w listopadzie.

Włókniarz jednak nie tylko opierał się na zawodnikach niedocenianych w innych ośrodkach. Biało-zieloni są także autorami transferów, które w żużlowym światku odbiły się szerokim echem, a nabyci zawodnicy spełniali pokładane w nich oczekiwania. Postanowiliśmy cofnąć się w czasie aż do początku bieżącego tysiąclecia. Wybraliśmy 10 naszym zdaniem hitowych, najgłośniejszych, z pozytywnym skutkiem - słowem topowych transferów w wykonaniu częstochowian. Ich kolejność nie jest przypadkowa.

10. Andreas Jonsson (2002)

Niemalże zawsze uśmiechnięty Szwed trafił do częstochowskiego Włókniarza w wieku 22. lat. Za sobą w polskiej lidze miał udane starty w Stali Gorzów i Apatorze Toruń. Ówcześnie zwłaszcza jego rodacy widzieli w nim godnego następcę Tony'ego Rickardssona. Do Włókniarza przychodził już jako zawodnik ukształtowany z wielkimi sukcesami na koncie (m.in. tytuł IMŚJ z 2000 roku). Biało-zieloni również uwierzyli w jego talent.

Nie pomylili się. Jonsson był pewnym punktem zespołu. Rok później stał się jedną z wiodących postaci w ekipie, która sięgnęła po złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Andreas zaaklimatyzował się w Częstochowie i prędko przekonał do siebie fanów z Olsztyńskiej. Zapewne gdyby nie zmiana regulaminu przygoda "AJ'a" z Włókniarzem nie zakończyłaby się po dwóch sezonach. Przypomnijmy, iż po sezonie w roku 2003 zdecydowano, że od następnych rozgrywek w danej drużynie w meczu może występować tylko jeden obcokrajowiec. Na nic zdały się pisma Szweda do władz ligi. Włókniarz postawił na innego zawodnika, a Jonsson zmuszony był odejść. Wraz z biegiem czasu częstochowianie mieli czego żałować, bowiem Szwed w kolejnym roku, już jako reprezentant Polonii Bydgoszcz, był najskuteczniejszym zawodnikiem ligi osiągając średnią biegową 2,734 i nie notując ani jednego czwartego miejsca, defektu, taśmy, upadku, czy wykluczenia!

Kto Twoim zdaniem był największym transferowym hitem Włókniarza w bieżącym tysiącleciu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (72):
 • Roobson Zgłoś komentarz
  Szacun dla Tych Zawodników... Ale gdzie Jarmuła... Screen... Loram...Siwy....Tood?
  • netoperek Zgłoś komentarz
   Tu nawet nie ma się specjalnie nad czym zastanawiać. Tak jak jednym z liderów ale największym showmanem w latach siedemdziesiątych był Józef Jarmuła tak obecnie taką osobą jest Grisza
   Czytaj całość
   Łaguta. Powiem szczerze że cieszę się iż dane mi było oglądać popularnego Ziutę na żywo gdyż robił on rzeczy magiczne! Niestety nigdy nie uporał się z problemem kiepskich startów a i żużel (może nie profity z niego) traktował dość luzacko. Na treningach pojawiał się niezmiernie rzadko - choć z drugiej strony np. kondycję i siłę miał zawsze perfekt.
   • sympatyk zuzla Zgłoś komentarz
    Czytając 6 odcinków transferów Częstochowy to za pewne przewinęło się sporo zawodników tu zapisanych i też nie zapisanych po wyżej.Każdy klub ex ligi i 1L tez może się pochwalić
    Czytaj całość
    taką rotacją zawodników w ciągu tego okresu z różnych przyczyn. Częstochowa miała takie a nie inne transfery i idzie się z tego cieszyć ze w tym klubie i nie tylko w tym klubie się odbudowywali zawodnicy z formą ale też liczyć się zaczęli na arenie zawodników co można na nich liczyć powodzenia w nadchodzącym sezonie.
    • chris66 Zgłoś komentarz
     Wspominając transfery Włókniarza w ostatnich latach, nie możemy zapomnieć o człowieku którego nie ma już wśród nas... LEE RICHARDSON pojawił się w Częstochowie w 2006 roku i
     Czytaj całość
     startował w barwach Lwów przez kolejne 4 lata. RICO to był skromny i dobry człowiek. Pamiętajmy o NIM.
     • AMON Zgłoś komentarz
      Też blokuje ale tylko wyjątkowe prymitywy ciebie do takich nie zaliczam MIR69 !
      • Mir69 Zgłoś komentarz
       Amon, nie przypomnę teraz sobie za co. jechałeś bzdetami których nie mogłem czytać. Dużo osób wali bzdety, Twoje były górą. Takie moje prawo :) Ty nikogo nie blokujesz ?
       • AMON Zgłoś komentarz
        Mir to dlaczego mnie zablokowałeś to też jest śmieszne i dziecinne ale mimo to zrobiłeś !
        • Mir69 Zgłoś komentarz
         AMON, a co ma rozumieć ? To że o 1 w nocy dorośli faceci jada po sobie ? Tego nigdy nie pojmę :(
         • Mir69 Zgłoś komentarz
          Pany, Węże, Sr..ty, Amony, BDG i inne gady jak Mir, dajmy luzik. Mamy piękną noc itp., i tak dalej, po co ja to piszę :) Dobranoc Wam, kororowych :)
          • AMON Zgłoś komentarz
           BGD tak robił w twojej sprawie MIR69 to tutaj to "norma" he he .
           • Mir69 Zgłoś komentarz
            ŚWIAT SPADA NA PSY !!! :(
            • Srajt Zgłoś komentarz
             Na TTV kulisy porno biznesu ,ale i tutaj gorąco :))))
             • Margit Zgłoś komentarz
              Miłej nocy panowie , co złe to... Margit ;P
              Zobacz więcej komentarzy (59)