Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Dla tych juniorów skończy się pewien etap

Młodzieżowców z rocznika 1997 czeka w tym sezonie nie lada wezwanie. Niektórzy młodzi zawodnicy mają problem z płynnym przejściem do kolejnego etapu. Bywa, że skończenie 22 lat dla wielu równoznaczne jest z zakończeniem przygody z czarnym sportem.
Natalia Zawodna
Natalia Zawodna

Daniel Kaczmarek

Nadchodzący sezon będzie już ostatnim rokiem Kaczmarka w gronie juniorów. Spośród całego grona żużlowców z rocznika 1997, to właśnie wychowanek Unii Leszno ma na swoim koncie największe sukcesy. Najbardziej owocnym okresem w jego karierze był ostatni rok startów w macierzystym klubie. W 2016 roku zdobył tytuł Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski, zajął drugie miejsce w Srebrnym Kasku, natomiast z kolegami z Unii okazał się najlepszy w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W minionym roku do kolekcji dorzucił brązowy krążek w Mistrzostwach Polski Par Klubowych.

Przed sezonem 2017 leszczyński wychowanek zdecydował się rozwiązać za porozumieniem stron umowę z macierzystym klubem. Argumentował to faktem, iż w Fogo Unii nie mógł być pewny miejsca w składzie, a na tym etapie kariery kluczowa jest dla niego regularna jazda i dalszy rozwój. Przeprowadzki do Torunia nie żałuje, ale sam przyznaje, że spisywał się poniżej oczekiwań. Był dopiero ósmym juniorem w PGE Ekstralidze z niepowalającą na kolana średnią 0,958. Na co stać Kaczmarka w przyszłym sezonie? Żużlowiec Get Well podczas przerwy zimowej postanowił wprowadzić zmiany. W jego teamie pojawił się nowy trener i psycholog. Jeżeli psycholog pomoże mu pewne sprawy poukładać to nie pozostaje mu nic innego jak znaleźć się w czubie statystki młodzieżowej. Ten chłopak nie powinien mieć zbyt dużych problem z kontynuacją kariery na poziomie pierwszo- bądź drugoligowym w następnym sezonie.

Który z młodzieżowców ma szansę płynnie przejść na pozycję seniorską w przyszłym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (6):