Żużel. To był tydzień pod dyktando Speedway Grand Prix. Zachwyty nad Bartoszem Zmarzlikiem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik.
WP SportoweFakty / Łukasz Forysiak / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik.
zdjęcie autora artykułu

W sobotę wieczorem rusza cykl Speedway Grand Prix. Nic więc dziwnego, że ostatnie dni to wysyp newsów dotyczących tych zawodów. Tematem numer jeden był potencjał Bartosz Zmarzlika oraz problemy Macieja Janowskiego.

[b]

Poniedziałek[/b]

Anders Thomsen lepsze mecze przeplata gorszymi. Fanów zawodnika Moje Bermudy Stali Gorzów może to niepokoić. Szczególnie jeżeli weźmie się pod uwagę fakt rozpoczynającego się cyklu SGP. Jak się okazuje, te wahania formy mogą być efektem... kłótni. Więcej TUTAJ.

Wtorek

Marta Półtorak poświeciła swój ostatni felieton "Półtora okrążenia" cyklowi Speedway Grand Prix. Zwróciła ona uwagę, że zmiana organizatora na Discovery Sports Events może być nowym otwarciem zarówno dla tych zawodów, jak i całej dyscypliny. Dlatego zachęcała do tego, aby trzymać kciuki za nowych ludzi. Więcej TUTAJ.

Środa

Przed startem tegorocznego cyklu SGP rozmawialiśmy z byłym mistrzem świata Garym Havelockiem. Brytyjczyk nie miał żadnych wątpliwości. Jego zdaniem jedynym słusznym typem jest Bartosz Zmarzlik. Więcej TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO Takiej imprezy w polskim żużlu jeszcze nie było. Samolot, Greg Hancock i nietypowy finał

Startowi cyklu Speedway Grand Prix sporą część felietonu "Po bandzie" poświęcił Wojciech Koerber. Zwrócił on przede wszystkim uwagę na to jaki wysiłek czeka żużlowców, którzy dzielą starty ligowe i rywalizację i tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Więcej [urlz=/zuzel/997327/po-bandzie-nocne-zmarzlika-wyscigi-felieton]TUTAJ.

[/urlz]Czwartek

Fanów Bartosza Zmarzlika w rozmowie z WP SportoweFakty przestrzega Ole Olsen. Legenda światowego speedwaya zwraca uwagę na to, że nie powinno się dokonywać przedwczesnej koronacji Polaka. Duńczyk powiedział, że Zmarzlik będzie miał dwóch wymagających rywali. Więcej TUTAJ.

W innym tonie wypowiada się za to Tony Rickardsson. Słynny Szwed w rozmowie z WP SportoweFakty wyraźnie podkreślił, że to Bartosz Zmarzlik jest faworytem do złota. Co więcej, zapowiedział, że Polak ma szansę pobić jego rekord. Więcej TUTAJ.

Jednak oczy Polaków są zwrócone nie tylko na Bartosza Zmarzlika. Drugim z Polaków, który budzi wielkie emocje jest Maciej Janowski. Greg Hancock w rozmowie z WP SportoweFakty zwrócił uwagę na to co musi się stać, aby zawodnik Betard Sparty Wrocław został mistrzem świata. Więcej TUTAJ.

Piątek

Przed startem SGP rozmawialiśmy z Rafałem Lewickim, który będzie ekspertem Eurosportu podczas transmisji z cyklu. Wcześniej współpracował on z Artiomem Łagutą, który nie został dopuszczony do obrony mistrzowskiego tytułu po tym, jak wykluczono ze startów Rosjan oraz Białorusinów. Lewicki powiedział nam co sądzi o współpracy z Rosjaninem. Więcej TUTAJ.

Dyrektor SGP, Phil Morris, w Polsce budzi duże kontrowersje. Jednakże jak się okazuje za granicą jest on niezwykle ceniony. Więcej na ten temat mówił nam Tony Rickardsson. Więcej TUTAJ.

Tegoroczny cykl SGP stracił na wojnie w Ukrainie. Po tym jak Rosja brutalnie zaatakowała swojego sąsiada to większość związków sportowych zdecydowała się na wykluczenie Rosjan z rozgrywek. Tak też zadziało się w żużlu. Wraz z ekspertami przeanalizowaliśmy ile na tym stracą (o ile w ogóle?) te rozgrywki. Więcej TUTAJ.

Sporo kontrowersji budzi to, że SGP będzie dostępne w całości wyłącznie online na platformie Player. Natomiast w telewizji będą dostępne jedynie rundy rozgrywane w Polsce. Czy to zabije żużel? W Magazynie PGE Ekstraligi WP SportoweFakty na ten temat wypowiedział się Michał Korościel. Więcej TUTAJ.

Polskich kibiców przed hurraoptymizmem przestrzega również Jacek Frątczak. Ekspert w rozmowie z WP SportoweFakty zaapelował, aby nie dzielić zawodników na Bartosza Zmarzlika i niewiele znaczącą resztę. Więcej TUTAJ.

Rozmawialiśmy również z Ove Fundinem. Legendarny zawodnik skupił się na Macieju Janowskim, który jego zdaniem ma odpowiedni potencjał, aby zostać mistrzem. Szwed porównał Polaka do jednego ze swoich rodaków i wskazał czego mu brakuje do mistrzostwa. Więcej TUTAJ.

Jak się okazuje, nie wszyscy uważają, że SGP straci na braku Rosjan. Zdaniem Wojciecha Dankiewicza może być wprost przeciwnie. Zamiast znanych już zawodników do cyklu wejdzie sporo młodości, a to może być moment do tego, aby narodziły się nowe gwiazdy. Więcej TUTAJ.

Sobota

O szansach Macieja Janowskiego na sukces w Speedway Grand Prix rozmawialiśmy z Mikaelem Teurnbergiem. Menadżer Dackarny Malilla skupił się na mocnych i słabych stronach Polaka. Wskazał również czego mu brakuje do tego, aby zostać mistrzem. Więcej TUTAJ.

Dokonaliśmy również analizy zbliżającego się cyklu SGP. Oto nasze zestawienie z najciekawszymi faktami i liczbami dotyczącymi tych rozgrywek. TUTAJ.

Trzeba jednak przyznać, że przed startem SGP to Bartosz Zmarzlik jest na ustach wszystkich. W niesamowity sposób o polskim mistrzu wypowiedział się Władysław Komarnicki. Więcej TUTAJ.

W dniu startu SGP 2022 przypomnieliśmy również zawodników, którzy przez lata zachwycali na żużlowych torach, ale nigdy nie zostali mistrzami. W tym zestawieniu znalazł się również Polak. Więcej TUTAJ.

Zobacz także: Nowe zadanie Scotta Nichollsa w SGP Zobacz także: Nowe wieści ws. weryfikacji wyniku meczu

Źródło artykułu: