Oczekują na start:
R1 Peter Ljung 0
R2 Linus Sundstroem 0
Finał

Jason Doyle wykorzystał pierwsze pole i zablokował szalejących za jego plecami Chrisa Holdera oraz Fredrika Lindgrena. Doyle wygrał po raz czwarty w tym sezonie i, nie bójmy się tego otwarcie przyznać, zmierza po złoty medal w IMŚ!

Półfinał nr 2

Na torze utworzyły się dwie pary. Matej Zagar bronił się przed atakami Fredrika Lindgrena, natomiast Hancocka kąsał Tai Woffinden. Tym samym Jason Doyle na pewno będzie pierwszy w klasyfikacji generalnej po tej rundzie.

Półfinał nr 1

Bartosz Zmarzlik starał się wypchnąć na pierwszym łuku Chrisa Holdera, ale Australijczyk był szybszy i wyjechał przed Polaka. Zmarzlik do samej mety atakował swojego rywala. Zdecydowanie wygrał natomiast Jason Doyle.

Bieg 20

Niespodziewanie dobrze w tym biegu spisywał się Chris Harris, który wyprzedził Lindgrena i Lindbaecka jadąc po szerokiej i wysunął się na drugą lokatę. Ostatecznie jednak obaj Szwedzi uporali się z Harrisem. Pewne zwycięstwo Doyle'a, który w tym momencie zrównał się z Gregiem Hancockiem w klasyfikacji generalnej! Przerwa.

Bieg 19

Cała stawka jechała blisko siebie. Gdy wydawało się, że Hancock będzie atakować prowadzącego Woffindena, wyprzedzili go Holder i Zagar. Ostatecznie wygrał Brytyjczyk.

Bieg 18

Bartosz Zmarzlik jadąc środkiem toru wyprzedził dość łatwo drugiego do tej pory Kima Nilssona. Polak ścigał prowadzącego od startu Kildemanda i wykorzystał on błąd Duńczyka, który na przedostatnim łuku wyjechał szeroko tracąc rytm jazdy.

Bieg 17

W powtórce na pierwszym łuku na dwie pierwsze pozycje wyjechali Polacy. Sprytnie chciał się zachować Jensen, który został na starcie i od razu przyciął do krawężnika, lecz Duńczyk był zbyt wolny, aby poradzić sobie skutecznie w tym wyścigu.

Kraksa na pierwszym łuku. Na tor upadli Maciej Janowski, Niels Kristian Iversen i Piotr Pawlicki. Bieg oczywiście został przerwany. Iversen i Pawlicki sczepili się motocyklami. Obaj wpadli pod dmuchaną bandę. Janowski szybko pozbierał się z toru. Na szczęście po dłuższej chwili z owalu podnieśli się Pawlicki i Iversen. Powtórka w pełnej obsadzie.

Bieg 16

Chris Holder w powtórce wyniósł się szeroko na pierwszym łuku, nabrał tam prędkości i na prostej przeciwległej startowej wcisnął się przed Kildemanda i Pawlickiego. Ta kapitalna akcja dała Australijczykowi zwycięstwo w tym biegu. Przerwa.

Bieg przerwany z powodu nierównego startu. Wstrzelił się Peter Kildemand.

-> Fantastyczny Vaclav Milik mistrzem Czech

Bieg 15

Jacob Thorssell po starcie prowadził, lecz na pierwszym łuku najpierw wyprzedził go Tai Woffinden, natomiast na kolejnym wirażu jadąc po szerokiej uporał się z nim Fredrik Lindgren. W stawce nie liczył się Jepsen Jensen, ale dojechał do mety trzeci, bowiem koszmarny błąd na ostatnim łuku popełnił Thorssell, który musiał bronić się przed upadkiem.

Bieg 14

Zagar ponownie słabo wystartował, ale był bardzo szybki na trasie. Słoweniec atakował z trzeciej pozycji. Pod koniec drugiego okrążenia uporał się on z Kimem Nilssonem. Na prowadzącego od startu Iversena brakło mu już jednak dystansu.

Bieg 13

Na ten bieg czekaliśmy i słusznie. Bartosz Zmarzlik po starcie objął prowadzenie i odparł napór z zewnętrznej Jasona Doyle'a. Wydawało się, że Australijczyk wyprzedzi Polaka, lecz ten był równie szybki i obronił się. Doyle wygrał jednak z Hancockiem i jego strata w przejściowej klasyfikacji wynosi w tym momencie już tylko 3 punkty.

Bieg 12

Matej Zagar przespał start, lecz wykorzystał to, że pozostali zawodnicy zostawili sporo miejsca przy krawężniku na pierwszym łuku i wyjechał na prowadzenie. Za plecami Słoweńca szalał po zewnętrznej części toru Bartosz Zmarzlik. Z każdym metrem Polak zbliżał się do prowadzącego Zagara, ale ten nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Zmarzlik przegrał minimalnie. Przerwa.

-> Orzeł faworytem, ale Lokomotiv potrafił już wygrywać w Łodzi

Bieg 11

Na pierwszym łuku doszło do spięcia na czele stawki pomiędzy Kildemandem a Iversenem. Całe zamieszanie wykorzystał Jason Doyle, który na drugim wirażu wyjechał na prowadzenie. Tymczasem Iversen spadł na ostatnie miejse, a Kildemand musiał uważać na atakującego go Woffindena.

Bieg 9

Jacob Thorssell na pierwszym łuku wcisnął się przed Macieja Janowskiego i przez chwilę był drugi, ale Polak już na drugim wirażu znalazł się przed Szwedem odpłacając mu atakiem przy krawężniku. W dalszej fazie wyścigu zaciekle ścigał on prowadzącego od startu Holdera.

Bieg 8

Niels Kristian Iversen wyprzedził na wyjściu z drugiego łuku prowadzącego dotąd Antonio Lindbaecka. Szweda ścigał Hancock, raz nim zachwiało i o mały włos a wpadłby on w Lindbaecka. Amerykanin sytuację uratował, ale nie był już w stanie dogonić "Toninha". Przerwa.

-> Chris Holder wierzy w sukces. "Mamy dobrą przewagę. To Stal musi nas gonić"

Bieg 7

Równy start całej czwórki. Na dojeździe do łuku najszybszy był Piotr Pawlicki, który wysunął się na prowadzenie. Szeroko pojechał za to Zmarzlik i stracił on dystans do reszty stawki. Wyglądało to tak, jakby Polak zatrzymał się w miejscu. Na torze utworzyły się dwie pary. Woffinden mocno naciskał Pawlickiego, przez moment był nawet pierwszy, ale Polak ostatecznie się obronił. Z kolei Zmarzlik uporał się z Harrisem.

Bieg 6

Jason Doyle wygrał w sposób niezagrożony. Australijczyk prowadził od startu. Na drugim łuku Kim Nilsson wyprzedził Jepsena Jensena. Holder do samej mety atakował Duńczyka.

Bieg 5

Najlepiej ze startu wyjechali Zagar i Janowski, ale pojechali oni za szeroko na pierwszym łuku, co wykorzystał przyklejony do krawężnika Lindgren. Janowski przez moment utrzymywał drugą lokatę, lecz dość szybko uporał się z nim Zagar. Słoweniec jest piekielnie szybki. Na wyjściu z przedostatniego łuku atakiem po szerokiej wyprzedził Lindgrena.

Bieg 4

Jason Doyle zaraz po starcie założył Piotra Pawlickiego i wysunął się na prowadzenie. Stracił je jednak już podczas kolejnego okrążenia, bowiem wyprzedził go napędzony Matej Zagar. Słoweniec był kapitalnie spasowany. Przerwa.

-> W niedzielę ostateczna batalia o złoto

Bieg 2

Bartosz Zmarzlik nie zdołał po dobrym starcie założyć Fredrika Lindgrena. Polak mocno wykontrował motocykl na pierwszym łuku, dojechał do krawężnika i spokojnie podążał na drugim miejscu. Z tyłu walkę o 1 punkt stoczyli Holder i Iversen.

Bieg 1

Maciej Janowski wykorzystał pierwsze pole, dojechał do krawężnika i objął prowadzenie. Zaciekle ścigał go Tai Woffinden, jednak Polak nie popełniał błędów i utrzymał pierwszą lokatę. Za tą dwójką niespodzianka - Kim Nilsson uporał się z Antonio Lindbaeckiem, który wyjechał szeroko na pierwszym łuku i stracił dystans do reszty stawki.

19:03 - Uczestnicy 1. biegu wyjechali na tor.

18:58 - Dodajmy, że dach Friends Areny jest zamknięty.

18:57 - Prezentacja dobiegła końca, wkrótce pierwszy wyścig.

18:50 - Rozpoczęła się prezentacja.

18:19 - Turniej na tymczasowym torze Friends Areny w Sztokholmie będzie dziewiątym w tegorocznym cyklu Grand Prix. Po ośmiu rundach w klasyfikacji z dorobkiem 109 punktów przewodzi Greg Hancock. Zawzięcie ściga go Jason Doyle (105 "oczek"). Zapowiedź zawodów i pełna aktualna klasyfikacja cyklu Grand Prix ->

Jak turniej w Sztokholmie typują eksperci WP SportoweFakty?