Uczestnicy Finałów ATP World Tour: Murray - cel, podbić Londyn raz jeszcze

Andy Murray na Flushing Meadows w Nowym Jorku odnalazł gen zwycięzcy. Złoty medalista olimpijski z Londynu i mistrz US Open po raz piąty zagra w Finałach ATP World Tour.

Andy Murray w 2012 roku w Londynie dotarł do finału Wimbledonu i zdobył złoty medal olimpijski

Murray w sezonie zasadniczym wystąpił w 18 turniejach i w 12 doszedł co najmniej do ćwierćfinału - z 68 rozegranych spotkań wygrał 54. W ostatnich startach przegrał w finale w Szanghaju z Novakiem Djokoviciem nie wykorzystując pięciu piłek meczowych oraz uległ Jerzemu Janowiczowi w III rundzie w Paryżu-Bercy. Po pierwszym meczu Szkot odpadł tylko dwa razy. 25-latek z Londynu wystąpił w siedmiu finałach i wygrał trzy turnieje, w tym igrzyska olimpijskie i US Open, dzięki czemu zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii brytyjskiego tenisa.