Pekin 2022. Jest się czego wstydzić. Te nacje wyprzedziły Polskę w klasyfikacji medalowej

Zimowe igrzyska olimpijskie Pekin 2022 nie były najlepsze dla reprezentacji Polski. Jeden brązowy medal i 27. miejsce w klasyfikacji medalowej to wynik słaby. Wystarczy spojrzeć jakie nacje wyprzedziły Polaków.

Artur Babicz
Artur Babicz
Hiszpania - 25. miejsce (1 medal - srebro)

Kraj z Półwyspu Ibersyjskiego wyprzedził Polskę w klasyfikacji medalowej dzięki srebrnemu medalowi w snowboardowej konkurencji halfpipe. W historii hiszpańskiego sportu zapisała się Queralt Castellet, która zdobyła dla tego kraju dopiero piąty medal w historii zimowych igrzysk olimpijskich. Nic więc dziwnego, że po powrocie do kraju była witana w Hiszpanii niczym największa gwiazda. Kto wie? Być może to będzie sygnał do rozwoju sportów zimowych wśród tej nacji.

Zobacz także: Walijewa przerwała milczenie

Polub SportoweFakty na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • yes Zgłoś komentarz
    W Polsce jest taki, a nie inny poziom sportów zimowych. Już przed wyjazdem było wiadomo, że z medalami będzie słabo - chęci i pompowanie balonów rzadko się sprawdzają, zwłaszcza
    Czytaj całość
    jednocześnie!... Niektórzy myśleli, że wysyłając na igrzyska ponad 50 sportowców zamiast 20-25, zwiększą szanse medalowe - jest to błąd i nieprawda. Kiedyś dla uspokojenia wstydzonych były powiedzenia: "on nie ma się czego wstydzić - wstyd ma zakryty" i "wstyd to kraść i dać się złapać" ;)