To oni zdominowali igrzyska w Pekinie!

Kto wrócił z Pekinu z największą ilością medali? Kto w każdym swoim starcie był w najlepszej trójce? Poznaj multimedalistów igrzysk olimpijskich w Pekinie. To oni najczęściej stawali na podium.

Dawid Lis
Dawid Lis

Stuprocentowa skuteczność i dwa złota

Naszą klasyfikację multimedalistów igrzysk olimpijskich w Pekinie chcieliśmy zacząć od zawodników, którzy wywalczyli co najmniej cztery medale. Nie możemy jednak pominąć tych, którzy cieszyli się z dwóch złotych krążków, stając dwukrotnie na starcie.

Właśnie taką skutecznością na swoim koncie mogą się pochwalić niemieccy saneczkarze Tobias Arlt, Tobias Wendl, Johannes Ludwig oraz saneczkarka Natalie Geisenberger zdobyli po dwa złote medale. Najpierw indywidualnie, a później w konkurencji sztafetowej. Bobsleiści z tego kraju także mają po dwa złote krążki na swoim koncie, a są nimi Francesco Friedrich oraz Thorsten Margis, którzy byli najlepsi w dwójkach i byli także członkami złotej osady czwórek.

Także stuprocentową skuteczność zanotowała Ursa Bogataj. Słowenka wygrała indywidualny konkurs na skoczni normalnej, także była częścią zwycięskiego zespołu w zawodach drużyn mieszanych.

Nils van der Poel zdominował długie dystanse w łyżwiarstwie szybkim. Szwed zdobył dwa złote medale, a przy tym pobił swój rekord świata na 10 000 metrów z czasem 12:30.74.

Lindsey Jacobellis zwyciężyła w snowboardowym crossie, a później razem z Nickiem Baumgartnerem byli najlepsi w drużynach mieszanych i tym samym Amerykanka cieszyła się w Pekinie z dwóch złotych krążków wywalczonych w dwóch startach.