Najważniejsze koszykarskie wydarzenia 2015!

Michał Fałkowski

Październik 2015

Stelmet Zielona Góra z Superpucharem

Koszykarze mistrza Polski Stelmetu Zielona Góra pokonali w Radomiu miejscową Rosę 67:66 w meczu o Superpuchar Polski. Zwycięskie punkty na 1,3 sekundy przed końcem uzyskał Mateusz Ponitka. Dla reprezentanta Polski był to oficjalny debiut w Stelmecie po transferze z Telenetu Ostenda i wypadł znakomicie - 22-latek rzucił 26 punktów. Zielonogórzanie wywalczyli Superpuchar po raz pierwszy w historii.

Stephen Curry rzuca 53 punkty

Golden State Warriors zwyciężyli trzeci raz w sezonie, pokonując ostatniego dnia października New Orleans Pelicans 134:120. Jednak wynik spotkania, zwycięstwo czy porażka jednego lub drugiego zespołu przeszły bez większego echa. W przeciwieństwie do dyspozycji genialnego w tym roku Stephena Curry'ego, który rzucił aż 53 punkty! Po pierwszej kwarcie Amerykanin miał na swoim koncie tylko 15 oczek i nic nie zapowiadało takiego wyniku. W trzeciej odsłonie zawodnik zanotował jednak aż 28 oczek i tym samym... wygrał tę kwartę z całym zespołem Pelikanów 28:26...