Najważniejsze koszykarskie wydarzenia 2015!

Michał Fałkowski

Wrzesień 2015

Hiszpania mistrzem EuroBasketu

Reprezentacja Hiszpanii po raz trzeci w historii zdobyła mistrzostwo Europy. Gracze Sergio Scariolo w wielkim finale rozgrywanym na stadionie w Lille (28 tysięcy widzów) pokonali Litwinów 80:63. - Mecz z Litwinami nie był łatwy. Rywale postawili bardzo trudne warunki od samego początku i musieli się sporo napocić, aby z nimi wygrać. Wynik końcowy nie do końca obrazuje to, co działo się na parkiecie - przyznał na pomeczowej konferencji prasowej Felipe Reyes, hiszpański podkoszowy. MVP turnieju wybrano Pau Gasola.

Warto dodać, że w starciu z Hiszpanią odpadła z turnieju reprezentacja Polski prowadzona przez Mike'a Taylora. Dla Biało-czerwonych występ we Francji i tak należy uznać za udanych. Trzy zwycięstwa w fazie grupowej i awans do etapu pucharowego to niewielki, ale jednak sukces.

Adam Waczyński i jego świetny EuroBasket

W żadnym meczu nie zszedł z parkietu na więcej niż 11 minut łącznie, średnio spędzając w grze ponad trzy kwarty. W tylko jednym z sześciu meczów nie przekroczył bariery 10 oczek, notując najlepszy występ na poziomie 23 punktów rzuconych Rosji. Tak, EuroBasket 2015 był dla Adama Waczyńskiego bardzo udany. W każdym meczu zawodnik hiszpańskiego Río Natura Monbús Obradoiro był kluczową postacią Biało-czerwonych, kończąc turniej ze średnimi 15,8 punktu, 2,5 zbiórki i 1,3 asysty. I trafiając w całej imprezie 13 z 28 rzutów zza łuku.