74 sekundy do końca - za chwilę Slaughter ma dwa rzuty wolne

Slaughter prawie, ale piłka wypadła... Rosjanie jednak też nie punktują! Slaughter idzie na linię!

Wrócił Ponitka i od razu zbiórka na jego koncie

Kurbanow spudłował drugi rzut wolny, ale piłka po ręce Hrycaniuka wypada na aut

A my dalej swoje - Sokołowski wymusił przewinienie i dwa rzuty wolne dla niego

Baburin z dystansu - ponownie remis

Kulig trafił, a Slaughter zablokował Motowiłowa! Kulig ponownie faulowany i kolejne dwa rzuty wolne dla niego

Kulig wymusił przewinienie - teraz czas na niego na linii rzutów wolnych

Woroncewicz wykorzystał rzuty wolne i kolejny remis

Zacięła się maszynka - piłka ponownie wykręciła się z obręczy Slaughterowi

Dobrze wyprowadzony na pozycję Cel niestety nie trafił zza łuku, ale Polacy zdołali wybronić kolejną akcję

Mocno zakrwawiony Ponitka wędruje na ławkę

Niestety Rosjanie ponownie zaczęli zbierać w ataku i dobijać, dodatkowo znokautowany Ponitka

Fridzon spod kosza - pierwsza udana akcja Rosjan w tej kwarcie

Waczyński skutecznie z faulem! DOSKONAŁY AUT POLAKÓW

Mamy piłkę spod atakowanego kosza i 9 sekund na akcję

Ależ szkoda, Hrycaniuk spudłował spod kosza po znakomitym podaniu Koszarka

Wymuszony rzut Antonowa nie przyniósł skutku, mamy piłkę

Waczyński w końcu zza łuku! Piłka zatańczyła na obręczy i wtoczyła się do środka! Mamy prowadzenie!

Cel kończy wsadem! Jest remis!

Koszarek zza łuku! Doskonałe otwarcie

Czy Polacy zdołają wyszarpać to spotkanie?

Koniec trzeciej kwarty. Rosja nadal prowadzi, ale cztery punkty to żadna przewaga!

Kulig faulowany przy rzucie za 3 punkty! 1,2 sekundy do końca kwarty

Koszarek z dystasnu! W końcu kolejna "trójka"

Fatalna sytuacja - Kułagin trafił zza łuku, a dodatkowo faulowany był Antonow, który wędruje na linię

Kulig nie myli się z linii - w tym elemencie mamy 23/24 w tym meczu!

My błąd 24 sekund, oni punkt z linii rzutów wolnych

Kułagin z trzecią "trójką" - szkoda, bo Polacy dobrze bronili przez 23 sekundy akcji Rosjan

Rosjanie mają już przekroczony limit przewinień - Polacy korzystają i punktują z linii

Slaughter niestety nie wykorzystał kontry, a po drugiej stronie Woroncewicz skarcił nas "trójką"

Antonow z półdystansu, ale szybko odpowiada Hrycaniuk po podaniu Ponitki

Kolejne przewinienie wymusił Waczyński i nasz kapitan wędruje na linię rzutów wolnych

Slaughter miał "trójkę" na remis, ale niestety nie tym razem

Waczyński 3/3 z linii!

Waczyński wumusił przewinienie i stanie na linii rzutów wolnych. Dodatkowo Woroncewicz ukarany przewinieniem technicznym!

Niesamowicie naładowany jest Ponitka - broni, biega, wymusza przewinienia

Wracamy na drugą połowę. Cel? Wygrać ją różnicą minimum siedmiu "ocze" #DawajPolska

Czy Mateusz Ponitka zdobędzie minimum 20 punktów?

W drugiej kwarcie znacznie poprawiliśmy grę na tablicach, trafiliśmy też pierwsze rzuty z dystansu - tego potrzebujemy, żeby wygrać ten mecz!

Bez dwóch zdań Mateusz Ponitka jest wielki - tak w obronie, jak w ataku. Ma 12 punktów, 3 zbiórki i 2 przechwyty. To jemu zawdzięczamy to, że Rosjanie prowadzą różnicą "tylko" 6 punktów

Ponitka znów dobrze w obronie, a w ataku dołożył "trójkę" równo z syreną! Po drugiej kwarcie 40:34 dla Rosjan

Fatalnie gramy w ataku - straty, pudła z otwartych pozycji. Na nic wielka walka Ponitki w obronie

Z gry Polacy mają zaledwie 33 procent skuteczności (8/24)

Ponitka ponownie bezbłędny na linii rzutów wolnych - z gry punktuje nam się bardzo ciężko

Kolejna "trójka" Rosjan - z narożnika Kurbanow. Rywale mają już 11 punktów więcej od Polaków

Po drugiej stronie za to Karasjow z dystansu skutecznie

Kulig dobił rzut Slaughtera, niestety z dystansu nie potrafi się znów wstrzelić Waczyński

Ponownie łatwo Iwlew po stracie Polaków - rekordowa przewaga Rosjan

Zdecydowanie łatwiej przychodzi zdobywanie punktów naszym rywalom

W końcu! Mamy pierwszą "trójkę" - autorem Slaughter

Fridzon najpierw okradł z piłki Ponitkę, potem wykończył akcję Rosjan

W grze trzyma nas dobra skuteczność na linii rzutów wolnych - tym razem bezbłędny Hrycaniuk

Nic nie chce wpaść z dystansu - teraz nie trafili Slaughter i Koszarek, a Rosjanie punktują po raz kolejny z ponowienia

Teraz fatalna strata Cela i łatwe punkty Fridzona w kontrze

Hrycaniuk do Cela - dobra współpraca naszych wysokich i są punkty

Czy Polacy odrobią straty w drugiej kwarcie?

Rosjanie mają też aż 6 zbiórek w ataku, podczas gdy cała nasza drużyna ma tylko 8 wszystkich

Gramy agresywnie i wymuszamy przewinienia - z linii rzutów wolnych wykorzystaliśmy 8 z 9 prób. Niestety ponownie gramy bez "trójki" - w tym elemencie 0/3

Motowiłow "przejechał" całą naszą obronę i trafił spod samego kosza - Rosja prowadzi po pierwszej kwarcie różnicą 6 punktów

Była szansa na prowadzenie, ale po rzucie za trzy punkty Kuliga piłka wykręciła się z obręczy

Po dwóch rzutach wolnych Sokołowskiego jest już remis!

Ponitka odważnie i skutecznie! Nasz skrzydłowy z akcją 2+

Dobrze nasi w defensywie, ale Woroncewicz równo z syreną 24 sekund trafił nad rękoma Balcerowskiego

Szybka zmiana, za Cela już w 3 minucie Balcerowski

W końcu ruszyło! Waczyński spod kosza

Cel właśnie przestrzelił spod samego kosza będąc sam "w trumnie"...

Niestety strata Waczyńskiego i "trójka" Kułagina

Wynik z linii rzutów wolnych otworzył Kułagin

Polska - Rosja

W Foshan International Sports & Cultural Arena trwa już prezentacja, potem czas na hymny i do boju panowie, #DawajPolska

10 minut do godziny 10:00 - ostatnie chwile przed niesamowicie istotnym meczem!

Rosjanie w Chinach pokonali Nigeryjczyków (82:77) i Koreańczyków (87:73) oraz przegrali starcie z Argentyńczykami (61:69)

Dokładnie cztery lata temu, 6 września 2015 roku, Polacy rywalizowali z Rosjanami na EuroBaskecie 2015. Wówczas we francuskim Montpellier Biało-Czerwoni wygrali 82:79. 23 "oczka" zdobył wtedy Adam Waczyński. Plan na dziś? Powtórzyć ten sukces!

Kto wygra mecz?

Czy Polacy zagrają w ćwierćfinale mistrzostw świata w Chinach? Już dzisiaj Biało-Czerwoni mogą zrobić ogromny krok w tym kierunku, a nawet mają szansę zapewnić sobie awans do najlepszej ósemki!