Zagłębie Lubin gra o grupę mistrzowską

Bartosz Zimkowski
Adrian Błąd strzelił dwa gole w sparingach

IV sparing

Pavel Hapal zestawił najsilniejszą jedenastkę jaką obecnie posiada. W składzie pojawiła się trójka nowych zawodników: Aleksander Kwiek, Miłosz Przybecki oraz Łukasz Piątek. Na skrzydłach obok Przybeckiego został ustawiony David Solomon Abwo, a eksperymentalnie na środku obrony wystąpił Jiri Bilek.

KGHM Zagłębie Lubin nie było wcale gorszym zespołem od TSV 1860 Monachium. Rywale, występujący na co dzień w 2. Bundeslidze, w 23. minucie po rzucie rożnym objęli prowadzenie. Miedziowi starali się doprowadzić do wyrównania, ale do przerwy tak się nie stało.

Czeski szkoleniowiec dokonał po 45. minutach pięciu zmian, lecz 11 minut przed końcem pojedynku Niemcy po szybkiej kontrze postawili kropkę nad "i". To był pierwszy mecz Zagłębia podczas obozu w Austrii.

TSV Monachium - KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 - Stephan Hain 23'
2:0 - Marin Tomasov 79'

Zagłębie Lubin: Gliwa (46' Kozioł) - WidanoW (46' Rymaniak), Banaś, Bilek, Cotra (46' Oleksy) - Jeż (78' Bonecki), Abwo (66' Azikiewiecz), Kwiek (46' Rakowski), Przybecki (46' Błąd), Piątek - Papadopulos (66' Woźniak).

V sparing

Podczas obozu w Austrii zmierzyli się z drużyną drugiej Bundesligi FC Ingolstadt. To był ich drugi pojedynek, lecz kolejny przegrany. Wcześniej ulegli TSV 1860 Monachium. Teraz ich rywale zwyciężyli 1:0 po golu w pierwszej połowie.

Pavel Hapal ponownie przemeblował skład, dając gry zupełnie innej "jedenastce" niż we wcześniejszych meczach. Szansę debiutu otrzymał Lubomir Guldan, który dzień wcześniej podpisał kontrakt z lubinianami.

KGHM Zagłębie Lubin na progu nowego sezonu nie błyszczy formą. Z pięciu dotychczasowych meczów wygrali dwa, a trzy przegrali. Ograli ich: FK Mlada Boleslav oraz wspomniane TSV i Ingolstadt.

KGHM Zagłębie Lubin - FC Ingolstadt 04 0:1 (0:1)

KGHM Zagłębie Lubin: Kozioł (46' Gliwa) - Widanow, Rymaniak, Guldan (62' Banaś), Oleksy (46' Cotra), Bilek (77' Wojciechowski), Przybecki (70' Abwo), Rakowski (46' Piątek), Jeż, Woźniak (70' Błąd), Papadopulos (62' Rakels).

VI sparing

W drużynie Bursasporu wystąpił słynny turecki napastnik Tuncay Sanli. Jednak to nie on błyszczał tego dnia w Austrii, gdzie do nowego sezonu przygotowuje się KGHM Zagłębie Lubin.

Miedziowi bardzo poważnie podeszli do tego sparingu. Dwa poprzednie przegrali, ale teraz od początku zastosowali wysoki pressing. Bramkę zdobyli dopiero tuż przed przerwą, gdy Lubomir Guldan, nowy zawodnik Zagłębia, trafił do siatki rywali po strzale głową i dośrodkowaniu Roberta Jeża z rzutu wolnego.

W przerwie Pavel Hapal dokonał kilku zmian. Na boisku zameldował się m.in. Arkadiusz Woźniak. Wychowanek Zagłębia został bohaterem spotkania. Jednak zanim tak się stało, to zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem. W pełni zrehabilitował się w 67. minucie, gdy znów będąc oko w oko z golkiperem, pokonał go.

"Wąski" kropkę nad "i" postawił osiem minuty przed końcem, gdy wykorzystał podanie Dorde Cotry.

Zagłębie zwyciężyło z czwartym zespołem ligi tureckiej aż 3:0. Miedziowi byli drużyną dużo lepszym. Bilans po sześciu sparingach jest remisowy: 3 wygrane i 3 porażki.

KGHM Zagłębie Lubin - Buraspor 3:0 (1:0)
1:0 - Lubomir Guldan 42'
2:0 - Arkadiusz Woźniak 67'
3:0 - Arkadiusz Woźniak 82'

Zagłębie Lubin: Kozioł - Widanow (27' Kowalski-Haberek), Banaś, Guldan (46' Azikiewicz), Oleksy, Przybecki (46' Andrzejczak), Bilek (46' Wojciechowski), Piątek (46' Abwo), Jeż (46' Bonecki), Błąd (78' Cotra), Papadopulos (46' Woźniak).

VII sparing

Kolejny raz między słupkami KGHM Zagłębia Lubin pojawił się nie Michał Gliwa, a Marek Kozioł. Na ławce zasiadł Michal Papadopulos, a Pavel Hapal dał szansę gry Arkadiuszowi Woźniakowi, który zdobył dwie bramki przeciwko Bursasporowi. Na skrzydłach mieli szaleć jedni z najszybszych skrzydłowych w ekstraklasie David Solomon Abwo oraz Miłosz Przybecki.

I to właśnie Przybecki sześć minut przed przerwą otworzył wynik spotkania. Bartosz Rymaniak wycofał futbolówkę na 16 metr do byłego zawodnika Polonii Warszawa, a ten mocnym strzałem pokonał bramkarza Wacker Insbruck.

Po zmianie stron nastąpiło kilka zmian w składzie. W trakcie trwania drugiej połowy czeski szkoleniowiec stopniowo wprowadzał kolejnych rezerwowych aż w 79. minucie rywale wyrównali.

Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. Zagłębie po raz pierwszy zremisowało mecz podczas przygotowań do nowego sezonu. Wcześniej wygrało i przegrało po trzy spotkania.

FC Wacker Insbruck - KGHM Zagłębie Lubin 1:1 (0:1)
0:1 - Miłosz Przybecki 39'
1:1 - 79'

Zagłębie: Kozioł - Rymaniak, Banaś (46' Azikiewicz), Guldan, Cotra, Bilek (62' Wojciechowski), Jeż (62' Błąd, 85' Oleksy), Piątek (62' Bonecki), Przybecki (62' Andrzejczak), Abwo (72' Kowalski-Haberek), Woźniak (46' Papadopulos).

VIII sparing

Było to ósme i zarazem ostatnie spotkanie rozegrane przez lubinian w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Wcześniej podopieczni trenera Pavla Hapala przegrali z niemieckimi zespołami TSV 1860 Monachium 0:2 i FC Ingolstadt 0:1, czeskim FK Mlada Boleslav 0:1, w rewanżu zwyciężyli 2:1, wygrali z turecką drużyną Bursaspor 3:0 i czeskim FK Jablonec 4:2 oraz zremisowali z austriackim FC Wacker Innsbruck 1:1.

Bramki: 11:8
Najlepsi strzelcy: Aleksander Kwiek, Arkadiusz Woźniak, Adrian Błąd (wszyscy po dwa gole)