Polacy na świecie: Strzelali i asystowali (wideo)

Maciej Kmita

Eugen Polanski (TSG 1899 Hoffenheim) / Artur Sobiech (Hannover 96)

13. kolejka Bundesligi okazała się szczęśliwa dla Eugena Polanskiego z TSG 1899 Hoffenheim. Były (?) reprezentant Polski kapitalnym uderzeniem z 20 metrów lewą nogą wpisał się na listę strzelców w meczu z Hannover 96 (4:3). To jego pierwszy gol w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy, dzięki któremu Hoffenheim przełamało czarną serię trzech porażek.

W tym samym spotkaniu swoją pierwszą asystę w sezonie zaliczył Artur Sobiech z Hanoweru. Polak wszedł do gry dopiero w 86. minucie, ale wykorzystał ten czas najlepiej, jak mógł, asystując przy trafieniu Larsa Stindla na 3:4. 24-latek przejął piłkę po błędzie bramkarza rywali i wystawił ją "do pustaka" koledze z zespołu.

To jego pierwsza asysta w 13. ligowym występie w sezonie, a do tego ma na koncie też jedno trafienie. Sobiech wystąpił w każdym możliwym meczu Bundesligi, ale rozegrał raptem 375 minut - tylko trzy razy znalazł się w wyjściowym składzie Hanoweru.

Adrian Mierzejewski i Janusz Gol zasłużyli na szansę w reprezentacji Polski?