WP Euro Raport: Wybrańcy Nawałki błyszczą w Europie

Maciej Kmita

Jednym z polskich bohaterów weekendu był Kamil Grosicki, który poprowadził Rennes do zwycięstwa z Reims (3:1). "Grosik" najpierw w 12. minucie dał Rennes prowadzenie 1:0, a po chwili asystował przy golu Ousmane'a Dembele na 2:0. Po tym spotkaniu polski skrzydłowy ma na koncie już dziewięć bramek i cztery asysty, a jego zespół jest o krok od pierwszego w historii awansu do Ligi Mistrzów!

Po siedmiu kolejkach przerwy w Serie A znów wystąpił Jakub Błaszczykowski. Były kapitan reprezentacji Polski rozegrał ostatnie 19 minut w spotkaniu z Sampdorią (1:1), ale we Florencji i tak nie wiążą z nim przyszłości i po zakończeniu sezonu Viola nie wykupi go z Borussii Dortmund, z której jest wypożyczony.

Pechowy występ zaliczył Grzegorz Krychowiak. Jego Sevilla przegrała 1:2 z Realem Sociedad, a jedną z bramek dla rywali zakwalifikowano jako samobójcze trafienie Polaka. Dla równowagi Krychowiak wywalczył rzut karny, który dał Sevilli honorowego gola.

Kolejną popisową partię rozegrał za to Filip Starzyński. W spotkaniu z Piastem Gliwice (4:1) "Figo" najpierw asystował przy golu Łukasza Janoszki na 1:0, a po chwili wykorzystał rzut karny, podwyższając prowadzenie na 2:0. Po ośmiu wiosennych występach Starzyński ma na koncie już trzy gole i pięć asyst!

Z powodu kontuzji bądź przeciągających się rehabilitacji nie mogli zagrać Tomasz Jodłowiec, Karol Linetty i Krzysztof Mączyński. Dla tego pierwszego oznaczało to koniec serii 16 kolejnych spotkań rozegranych od pierwszej do ostatniej minuty.

Michał Kucharczyk Legia Warszawa Lechia Gdańsk (1:1) 0 - Ekstraklasa
Grzegorz Krychowiak Sevilla FC Real Sociedad San Sebastian (1:2) 65 0/1 Primera Division
Karol Linetty Lech Poznań Śląsk Wrocław (0:1) 0 - Ekstraklasa
Krzysztof Mączyński Wisła Kraków Ruch Chorzów (3:2) 0 - Ekstraklasa
Sebastian Mila Lechia Gdańsk Legia Warszawa (1:1) 90 0/0 Ekstraklasa
Sławomir Peszko Lechia Gdańsk Legia Warszawa (1:1) 64 0/0 Ekstraklasa
Waldemar Sobota FC Sankt Pauli Union Berlin (0:0) 77 0/0 2. Bundesliga
Filip Starzyński Zagłębie Lubin Piast Gliwice (4:1) 79 1/1 Ekstraklasa
Paweł Wszołek Hellas Werona Bologna FC (1:0) 90 0/0 Serie A
Piotr Zieliński Empoli FC Juventus Turyn (0:1) 90 0/0 Serie A