WP Euro Raport: Wybrańcy Adama Nawałki znów byli bohaterami swoich drużyn

Maciej Kmita

Z cienia Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika wyszedł Artur Sobiech. 26-latek wrócił do składu Hannoveru 96 po kontuzji i w spotkaniu z Herthą Berlin (2:2) zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie. To sprawia, że Sobiech jest najskuteczniejszym zawodnikiem swojego zespołu. Remis ze stołeczną ekipą oznacza przerwanie na pięciu serii kolejnych porażek.

Końca dobiegła także strzelecka passa Arkadiusza Milika. 22-latek, który zdobywał bramki w każdym z sześciu ostatnich spotkań Ajaksu Amsterdam, tym razem nie znalazł sposobu na pokonanie golkipera SC Cambuur Leeuwarden (1:0).

Na listę strzelców nie wpisał się także Robert Lewandowski, choć akurat on w spotkaniu z VfB Stuttgart (3:1) zaliczył siódmą asystę w sezonie. "Lewy" nie zdobył bramki od 332 minut - w bieżącej kampanii tak długo na gola jeszcze nie czekał.

Kamil Wilczek i Łukasz Teodorczyk po raz kolejny byli tylko zmiennikami. Wilczek znalazł się poza "11" Broendby Kopenhaga po raz czwarty z rzędu, a "Teo" usiadł na ławce Dynama Kijów w trzecim kolejnym spotkaniu.

Mariusz Stępiński, czyli najskuteczniejszy Polak Ekstraklasy, pauzował z powodu kartek.

Klubowy bilans napastników reprezentacji Polski w minionym tygodniu:

Napastnik Klub Rywal Minuty Bramki/asysty Rozgrywki
Robert Lewandowski Bayern Monachium VfB Stuttgart (3:1) 90 0/1 Bundesliga
Arkadiusz Milik Ajax Amsterdam SC Cambuur Leeuwarden (1:0) 90 0/0 Eredivisie
Łukasz Teodorczyk Dynamo Kijów Wołyń Łuck (3:0) 18 0/0 Premier-liha
Mariusz Stępiński Ruch Chorzów Lechia Gdańsk (0:2) pauza za kartki - Ekstraklasa
Kamil Wilczek Broendby Kopenhaga Odense BK (1:0) 13 0/0 Alka Superliga
Artur Sobiech Hannover 96 Hertha Berlin (2:2) 90 1/0 Bundesliga