Raport z kadry: życiowa forma Lewandowskiego to nie wszystko - reprezentacja nie jest wolna od problemów

Maciej Kmita

Życiowa forma "Lewego"

Gdy wydaje się, że Robert Lewandowski doszedł już do granicy możliwości, przekracza ją jak gdyby nigdy nic. W 13 tegorocznych występach kapitan reprezentacji Polski strzelił już 13 goli - tak skuteczny nie był nigdy wcześniej!

Po zimowej przerwie Lewandowski strzelił już dziewięć goli w Bundeslidze, a po dwa trafienia zaliczył w Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów. W 2017 roku pakuje piłkę do siatki rywali co 90 rozegranych minut. Do tego zaliczył też dwie asysty, co oznacza, że ma udział w bramce Bayernu co 78 spędzonych na boisku minut.

Życiowa skuteczność Lewandowskiego to dobra informacja przed zbliżającym się wielkimi krokami meczem 5. kolejki el. MŚ 2018 z Czarnogórą. W czterech jesiennych spotkaniach eliminacji "Lewy" zdobył aż siedem bramek i wespół z Cristiano Ronaldo jest liderem klasyfikacji strzelców.

Skuteczność z jesieni utrzymał też Łukasz Teodorczyk. Polak źle zaczął rok, ale w ostatnich trzech ligowych występach strzelił trzy gole i zaliczył asystę. "Teo" jest liderem klasyfikacji strzelców Jupiler Pro League.

Tuż przed przyjazdem na zgrupowanie błysnął też Kamil Wilczek, który w spotkaniu z Lyngby BK (3:2) do skompletowania hat-tricka potrzebował tylko 19 minut! Były to pierwsze ligowe bramki Polaka od 27 listopada minionego roku, ale na początku marca strzelił gola w meczu Pucharu Danii.

Na pierwsze trafienie po kontuzji czeka wciąż Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli zagrał do tej pory w siedmiu meczach, ale spędził na boisku tylko 156 minut, co jasno pokazuje, że o ile szybko wrócił do zdrowia, to odnalezienie formy sprzed urazu zajmie mu więcej czasu.