Raport z kadry: czarny weekend Polaków

Maciej Kmita

Druga linia w odwrocie

Równie nieudany weekend zaliczyli pomocnicy reprezentacji Polski. Grzegorz Krychowiak na własną prośbę wystąpił w meczu IV-ligowych rezerw Stade Rennes (1:4) i zawinił przy utracie jednej z bramek. 27-latek po raz ostatni w spotkaniu pierwszej drużyny PSG zagrał 8 marca, a cztery dni później po raz ostatni załapał się do meczowej kadry paryżan.

Jakub Błaszczykowski wrócił do wyjściowego składu VfL Wolfsburg na mecz o utrzymanie z Hamburgerem SV (1:2), ale jego zespół przegrał i jest zmuszony do występu w barażach o pozostanie w Bundeslidze. Błaszczykowski natomiast w trakcie spotkania doznał urazy mięśniowego i po przerwie nie mógł kontynuować występu.

Kamil Grosicki wypadł z "11" Hull City i spotkanie z Tottenhamem Hotspur (1:7) zaczął na ławce, by wejść do gry w przerwie. W drugiej połowie Koguty wbiły drużynie Polaka cztery gole, a "Grosik", podobnie jak reszta Tygrysów, był tylko tłem dla londyńczyków. W jakiej formie psychicznej na zgrupowanie przyjedzie Grosicki? Jego Hull City poniosło klęski w trzech ostatnich meczach i z hukiem spadło do Championship.

Miejsce w "11" Sampdorii Genua stracił Karol Linetty, który w meczu z Udinese (1:1 rozegrał tylko 13 minut - w tym sezonie krótszego występu nie zaliczył. Jeśli chodzi o pomocników, to jedynym pozytywem weekendu był był pełnowymiarowy występ Piotra Zielińskiego w barwach walczącego o wicemistrzostwo Włoch Napoli.