Liga Mistrzyń i podróż do gwiazd. MKS Zagłębie Lubin czeka wyjątkowy sezon

Małgorzata Boluk
Facebook / Metz Handball

Metz Handball

W czwartej kolejce lubinianki zmierzą się z Metz Handball. Drużyna prowadzona przez Emmanuela Mayonnade zdobyła mistrzostwo i Puchar Francji. Była też jednym z głównych pretendentów do zameldowania się w Final Four EHF Champions League. W ćwierćfinałowym, rewanżowym starciu Ligi Mistrzyń ekipa z miasta nad Mozelą miała sześć bramek zaliczki, ale to nie wystarczyło. Metz HB uległo u siebie FTC i ostatecznie pożegnało się z turniejem.

Z drużyny po sezonie odeszła m.in. brazylijska, reprezentacyjna rozgrywająca - Bruna de Paula, w której miejsce klub pozyskał inną kadrowiczkę - 28-letnią Dunkę Anne Mette Hansen. Warto dodać, że środek rozegrania solidnie wzmocni kapitan reprezentacji Niemiec - Alina Grijseels.

Metz domowe mecze rozgrywa w Palais Omnisports Les Arenes. Hala może pomieścić pięć tysięcy kibiców. Klub aż 24 razy zdobył zdobył mistrzostwo Francji oraz 10 krajowych pucharów. W 2013 roku Metz Handball triumfowało w rozgrywkach Pucharu EHF. Można powiedzieć, że ten francuski zespół jest "dobrym znajomym" Miedziowych. Obie ekipy rywalizowały ze sobą na arenie międzynarodowej.

Terminy spotkań: 30 września 2023 (wyjazd) i 20 stycznia 2024 (dom)