Media o meczu Vive Targi Kielce - FC Porto Vitalis: Znakomity Szmal, Porto pobite przez Polaków

Paweł Nowakowski
fcporto.pl

Fcporto.pt: Kielce zbyt silne dla Smoków

FC Porto przegrało w Kielcach 23:35 w drugim meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, jednak pokazało, że jest zdolne osiągnąć w tych rozgrywkach coś więcej. Broniąc 6-0 przez pierwsze pięć minut Porto prowadziło 4:2, a na koniec pierwszej połowy Polacy wygrywali tylko 16:13. W drugiej części zespół Bogdana Wenty, najlepszego trenera zeszłorocznej edycji Ligi Mistrzów był bardziej skuteczny. Sławomir Szmal pokazał, dlaczego uważany jest za gwiazdę europejskiej i światowej piłki ręcznej - podkreśla w relacji oficjalny serwis portugalskiej drużyny, zwracając uwagę na fakt, że dzięki jego interwencjom kielczanie szybko odskoczyli na bezpieczne prowadzenie (22:14), które systematycznie powiększali.