Media o meczu Orlen Wisła Płock - Vive Targi Kielce: Cupić poprowadził Vive do wygranej, dramat Paczkowskiego

Paweł Nowakowski
kielce.sport.pl

Kielce.sport.pl: Święta wojna znów dla Vive! Świetna druga połowa mistrzów Polski

Pierwsza święta wojna w tym sezonie dla Vive Targi Kielce! Mistrzowie Polski po bardzo dobrej grze w drugiej połowie pokonali na wyjeździe Orlen Wisłę Płock 32:28. Mariusz Jurkiewicz był jednym z głównych aktorów pierwszej części meczu. Świetnie spisywał się zwłaszcza w ataku pozycyjnym. To właśnie z nim kielczanie mieli najwięcej problemów w obronie.

Decydująca o wyniku meczu była druga połowa. Kielczanie od początku mieli w niej przewagę. W 41. minucie znów był remis 20:20. I wtedy nastąpił kluczowy fragment pojedynku. Gospodarze dostali dwie dwuminutowe kary: Kamil Syprzak i Muhamed Toromanowić, a mistrzowie Polski bezlitośnie to wykorzystali. W końcówce Orlen Wisła zmniejszyła straty na 28:30. Wtedy jednak popisową akcję zrobił Uros Zorman i zdobył gola. Nadzieję rywali zamknął całkowicie Losert, który obronił rzut ze skrzydła Wiśniewskiego.