ME 2014: Isabelle Gullden i Nora Mork największymi gwiazdami

Sławomir Bromboszcz

W klasyfikacji kanadyjskiej najlepsza okazała się Isabelle Gullden. Szwedka także w tej kategorii była bezkonkurencyjna. Zawodniczka Trzech Koron dzięki 58 bramkom i 24 asystom zebrała 82 punkty. Za jej plecami znalazła się Nora Mork, która zdobyła 41 bramek oraz 35 razy asystowała, dało to jej 76 punktów. Na najniższym stopniu podium stanęły Katarina Bulatović oraz Cristina Neagu. Zawodniczki te uzyskały 72 punkty. Warto podkreślić, że Rumunka wystąpiła tylko w sześciu spotkaniach.

W tej klasyfikacji po pierwszej fazie turnieju prowadziła Karolina Kudłacz. Polka w fazie zasadniczej zaprezentowała się jednak zdecydowanie gorzej i straciła wysoką lokatę. Kudłacz ostatecznie z dorobkiem 49 punktów uplasowała się na 12 miejscu. Druga z Polek Alina Wojtas - 28 punktów zajęła 33. miejsce, Karolina Siódmiak - 27 punktów znalazła się na 37. lokacie.