Niemieckie media o meczu Vive - THW Kiel: Wybitni Bielecki i Lijewski, Szmal wszystko wyjaśnił, tylko dyplom dla Kiel

Tomasz Rosiński
Sky

Sky: Tylko dyplom dla THW Kiel

"Mistrzowie Niemiec, po tym jak nie uzyskali awansu do finału Ligi Mistrzów, przegrali także mecz o trzecie miejsce Final Four w Kolonii. Zespół trenera Alfreda Gislasona został pokonany w małym finale przez Vive Kielce i otrzyma oprócz premii 100 000 euro dodatkowo tylko 50 000 euro.

Najlepszym strzelcem THW w Arenie Kolonia był Marko Vujin, który zdobył pięć bramek. Do 50. minuty mecz był wyrównany (22:22), ale w najważniejszym momencie kielczanie z Tobiasem Reichmannem objęli prowadzenie 26:22 (56. minuta). Karol Bielecki, który niegdyś występował w lidze niemieckiej, wywalczył dla mistrzów Polski dziewięć goli" - zakomunikował Sky.

Prezes Vive: Gdy chłopcy tak walczą, wynik to drugorzędna sprawa